Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PROSZĘ O INFORMACJĘ  (Przeczytany 3105 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 13, 2009, 11:54:31 »

dofinansowanie na sanatorium mozna sie starac takze z pefronu
Zapisane
ROBERTO
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 19, 2009, 20:37:47 »

wszelakie dofinansowania przysługują z NFZ-u i z PCPR-u.
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 23, 2009, 00:49:35 »

  DROGA EDYTO DOWIEDZIAŁAM SIĘ Z PEWNGO ŹRÓDŁA ŻE


    " Po skierowanie / wniosek do sanatorium należałoby się udać do lekarza w swoim rejonie , czyli do lekarza tzw pierwszego kontaktu. w przypadku Julii do pediatry, który ją leczy. On doradzi w kwestii potrzeby tej formy leczenia dla Julii. Lekarz ten może wypisać skierowanie, które należy przesłać do Narodowego Funduszu Zdrowia (np. Katowice).
Tam wniosek weryfikuje specjalista i jeśli wynik weryfikacji jest pozytywny, otrzymuje się skierowanie do odpowiedniego z uwagi na schorzenie sanatorium. Dziecko ma leczenie sanatoryjne bezpłatne, natomiast opiekun nie (lub nie w całości). Takie dokładne dane można poza tym uzyskać w Wydziale Zdrowia Urzędu Miejskiego (
Inną formą rehabilitacji z której Julia mogłaby skorzystać są turnusy rehabilitacyjne , które mogą się odbywać w placówkach sanatoryjnych . Wówczas należałoby się skontaktować z najbliższym Centrum Pomocy Rodzinie  i zgłosić chęć udziału w turnusie, wypełnić stosowny wniosek na uzyskanie dofinansowania dla dziecka i dla opiekuna, czyli w tym wypadku mamy Julii. Mogę jeszcze poprzeglądać inne formy, ale takiej zupełnie bezpłatnej to chyba niema. Wiem, że w okresie jesiennym można skorzystać z bardzo tanich turnusów"

             
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 17:34:55 wysłane przez gruszka » Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 22, 2009, 16:38:01 »

O dofinansowanie. można się strać z CARITASU,wytarczy złózyć wniosek,
 każdy przypadek jest rozpatrywany odzielnie.
  pytałam też  na profiu nk DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
   o to odpowwiedz

"Witam!

Dofinansowanie można otrzymać Starostwa lub Urzędu Gminy, pomoc taka przyznawana jest na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności, finansowany jest pobyt dziecka oraz opiekuna.

Pozdrawiam " http://nasza-klasa.pl/profile/15571471


 


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 00:37:42 wysłane przez gruszka » Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 22, 2009, 13:31:12 »

O dofinansowanie. można się strać z CARITASU,wytarczy złózyć wniosek,
 każdy przypadek jest rozpatrywany odzielnie.
Zapisane
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 22, 2009, 11:06:57 »

też można sie zapytać o dofinansowanie w pefronie w pani miescie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 13:27:14 wysłane przez gruszka » Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 21, 2009, 22:40:12 »

 Jeśli dziecko ma rehblitcjie w ośrodku rehblitcyjnym, tam powinni mieć  informacjie, o ośrodkach. lub jakieś fundacje lub w Narodowym Funduszu Zdrowia na pewno wiedzą, bo to oni finansują turnusy. 
zawsze mają wydzielone pieniądze na turnusy, trzeba się dowiadywać lub w fudajiach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 22:46:24 wysłane przez gruszka » Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 21, 2009, 20:32:34 »

B. dobrym adresem jest www.gorka.med.pl dobrzy są lekarze, można się dopytać i do wiedzieć..
 Mają prawie 100 letnia tradycje leczenia i wiedzy na temat ZD, mpd itd..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 02:48:45 wysłane przez bejkerek87 » Zapisane

Adulka
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 21, 2009, 19:55:46 »

o Dofinansowanie mozna sie popytac w centrum pomocy rodzinie skrot CPR ale z tego co wiem malo w tym roku jest pieniedzy
Zapisane
edytkax
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 21, 2009, 18:58:51 »

Witam. Jeśli chodzi o miejsca w ośrodkach rehabilitacyjnych to obawiam się, że terminy na ten rok już są pozajmowane. Ja akurat jeżdżę do tzw. prywatnych ośrodków i mam już zaklepane miejsca na przyszły rok i z tego co wiem to powoli rok 2010 się zapełnia. Niestety tak jest, ze chętnych jest wielu, tym bardziej do dobrych ośrodków lub do tańszych (tylko tam jednak rehabilitacji jest zdecydowanie mniej). Co do dofinansowania to możesz się starać z PFRON u nas zajmują się tym PCPR'y składasz wniosek razem z zaświadczeniem lekarskim (druki do wypełnienia w PFRON/PCPR) i czekasz. Dofinansowanie można dostać raz w roku w wys. ok 1000 zł (dziecko plus opiekun). Nie wiem czy twoje dziecko jest niepełnosprawne ruchowo i jak bardzo. Polecam ci forum Dar Życia http://forum.darzycia.pl/ jest to forum stworzone dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi ale głównie z ZD. Jest tam masa informacji na temat choroby, turnusów rehabilitacyjnych, gdzie pojechać najlepiej z jakim schorzeniem.... myślę, że powinnaś zaznajomić się z tym forum. Życzę powodzenia Edyta
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 19, 2009, 15:14:08 »

Witaj spróbujemy wam pomóc,co wiem to  jest sporo  szpitali sanatoryjnych np. http://www.szpitalgorka.pl/ wiecej  informacji udzielą ci  izkaa189 numer gg 8182490 lub bejkerek87 gg 1584177
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2009, 15:33:40 wysłane przez gruszka » Zapisane
EVITA42
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


moja kochana Julenka


« : Czerwiec 02, 2009, 22:57:35 »

Mam 17 miesięczną córeczkę z Zespołem downa.Chcialabym jechać z córka do ośrodka sanatoryjno rehabilitacyjnego.Nie pracuje więc nie jest mnie stać na prywatny wyjazd z dzieckiem.Chcialabym sie starać o jakiekolwiek dofinansowanie .Prosze pokierujcie mnie gdzie mam sie udać.
Zapisane

EWA -mama Julenki ur.15.01.2008r.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.162 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

isztar vivo we-love-horse zipcraft metrans