Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PYTANIE DO NIEPLNOSPRAWNYCH  (Przeczytany 9206 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #32 : Październik 12, 2009, 12:51:17 »

BO.  MY STARAMY SIĘ POKAZYWAĆ PRAWDE O  NASZYM ŻYCIU A NIE JAK NIE KTÓRZY PISZA ŻE NEPEŁNOSPRAWNYM JEST  RÓŻOWO. A DLACZEGO JEST RÓŻOWO?
Zapisane
Kasia
Moderator Globalny
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


« Odpowiedz #31 : Październik 12, 2009, 08:20:20 »

A JA MYSLE ZE TRZEBA MYSLES POZYTYWNIE I STARAC SIE ZYC NORMALNIE   
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #30 : Październik 12, 2009, 00:35:21 »

tym którzy...
Nie masz racji, Marcinie, lub jak kto woli "tym którzy", twierdząc że nam się nic nie udaje... Odtąd, kiedy ja przewodzę i moi przyjaciele, tacy jak, Gruszka, izkaa189, userid385, Bejkerek87 i wielu innych działających na tym forum ludzi dobrej woli udało nam się wiele, wiele dobrych rzeczy dokonać, choćby pokonać jedną z najgorszych barier a jest to pokonywanie lęku do drugiej osoby... Wyjście do ludzi i nawiązywanie dialogu pomiędzy ludźmi zdrowymi i niepełnosprawnymi, zdobywanie przyjaciół, nowe wiadomości i umiejętności, jak i wspólnie radzimy się w ciężkich chwilach... To nam się udało... Udało się nam utrzymać te forum tak długo pomimo że było już przez samych twórców skazane na zagładę a my je uratowali, naszymi wspólnymi siłami... I to się liczy że wielu ludzi nam powiedziało że nie zdołamy... A okazało się że zdołaliśmy i że myślimy o nowych sprawach, o nowych wyzwaniach, które chcemy i musimy czoła wstawić.. Jestem dumny że spotkałem takich a nie innych ludzi. Chwała Wam za to....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #29 : Październik 11, 2009, 23:16:07 »

TAK DLA TYCH KILKU OSÓB,BO WARTO TO ROBIĆ. JA OSOBIŚCIE  BĘDĘ  TO ROBIĆ... NIE WIEM JAK INNI... MAM NADZIEJĘ, ŻE TEŻ. A WŁAŚNIE ZE SIĘ UDAŁO I TO SPORO. ALE DZIĘKI WAM MOŻE SIĘ WIĘCEJ UDAĆ
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2009, 23:31:58 wysłane przez 62norbi » Zapisane
tym którzy
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 61


« Odpowiedz #28 : Październik 11, 2009, 21:54:11 »

nie udalo sie nic wam od 2 lat wiec po co to robicie dla samych siebie kilku osob?
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 23, 2009, 01:41:11 »

Czytałam temat od początku... i mam kilasugesti:
1. take forum jest potrzebne bo nie wszyscy sprawni dowiedzą sie o nas tego co powinni, a niepełnosprawnym też potrzeba sie podzielić z kimś smutkiem i radością. Ale nikt nikogo nie zmusza by tu był.
2. Niepełnosprawność wcale nie musi wiązać sie ze słabością potrzebą pomocy... i nam ne zawsze litość jest potrzebna. Czasem wyobrażnia jest ważniejsza.
3. Sa rózne formy niepełnosprawności i mogą/ mogły one doknąć każdego ci któzy są zdrowi nie zawsze sa szczęśliwui i na odwrut.
 

Odpowiedź jest jak najbardziej trafna....  Brawa dla Lawiny....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
lawina
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 27



« Odpowiedz #26 : Luty 01, 2009, 14:11:40 »

Czytałam temat od początku... i mam kilasugesti:
1. take forum jest potrzebne bo nie wszyscy sprawni dowiedzą sie o nas tego co powinni, a niepełnosprawnym też potrzeba sie podzielić z kimś smutkiem i radością. Ale nikt nikogo nie zmusza by tu był.
2. Niepełnosprawność wcale nie musi wiązać sie ze słabością potrzebą pomocy... i nam ne zawsze litość jest potrzebna. Czasem wyobrażnia jest ważniejsza.
3. Sa rózne formy niepełnosprawności i mogą/ mogły one doknąć każdego ci któzy są zdrowi nie zawsze sa szczęśliwui i na odwrut.
 
Zapisane

Dbaj o Światło w swoim sercu, a nigdy nie będziesz sam...
gruszka
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 08, 2008, 03:56:41 »

przestancie sie zastanwiac   czy   cierpimy czy nie ?  czemu ja   mam wozek? zacznijmy  zyc. nie  kombinujmy. za wiele, szkoda anergi na to.


 PARE SŁÓW  DO  ZDROWYCH   RADUJCIE SIE ZYCIEM BO ZYCIE I ZDROWIE JEST  kRUCHE Smutny 
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 20:37:37 wysłane przez gruszka » Zapisane
Margolcia
Gość
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 02, 2008, 00:35:15 »

Do Osoby o nicku Tym którzy
Odpowiedż  na Twoje pytanie odnośnie cierpienia nie jest łatwa bo z 1 strony cierpienie to ogromne obciążenie przedewszystkim psychiczne a z 2 jest to stan który paradoksalnie wzbogaca o pewien specyficzny rodzaj wrażliwości
Wrażliwości która wzbogaca nasz umysł i duszę a tym samym pozwala całkowicie otworzyć się na 2 człowieka
Wychodze z założenia JEŚLI NIE MOŻESZ CZEGOŚ ZMIENIĆ ZAKCEPTUJ TO to samo tyczy cierpienia 3ba je oswoić i nauczyć się z nim żyć a świadomość   może nawet irracjonalna że jest w tym jednak jakiś głębszy sens naprawde pomaga!!!
Zapisane
gruszka
Gość
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 01, 2008, 22:43:12 »

przepraszam a moze by tak nie dzielic  ludzi  na sprawnych  i nie sprawnych ?
  tylko  na dobrych i zlych?
Zapisane
tym którzy
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 61


« Odpowiedz #22 : Czerwiec 01, 2008, 16:59:26 »

mam pytanie kto wierzy że cierpienie jest pomocne człowiekowi i daje mu szanse?
Zapisane
buziolka
Gość
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 01, 2008, 10:03:06 »

Przestancie przepychanki. każdy ma inne zdanie a bez obrażania troche kultury. Masz racie człowiek który nie umie się zachować, też jest pewnego rodzaju chory. Więc to zależy od wychowania, od tego co wynosimy z domów, od towarzystwa, to co mamy w główkach jest bardzo ważne. Więc szanujcie siebie nawzajem kochani.  Uśmiech
Zapisane
tym którzy
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 61


« Odpowiedz #20 : Czerwiec 01, 2008, 01:36:21 »

no ci co piją biją i wyzywają są niepełnosprawni jak nie rozumiesz wypowiedzi
 a nie tak jak w   mądrzy, e macie np chore  nogi
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2008, 09:02:21 wysłane przez buziolka » Zapisane
gruszka
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 01, 2008, 01:35:34 »

witam  widze ze   zrobilo  sie zamieszanie.  mojim  zdaniem wypowiedz  nicka  ci ktorzy nie  jest obrazajaca  nip. umyslowo. tylko  protest  przeciwko niep z chora dusza np
kochan( wsród nas tez  za przeproszenie  sa wredni)  wiem  ze to przykre ale taka jest prawda
Zapisane
Margolcia
Gość
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 01, 2008, 01:04:47 »

niepełnosprawni są wtedy niep jak nie umią logicznie postępować a nie wtedy gdy są chorzy;)
Cóż za" błysktliwa" wypowiedź Gratuluję "inteligencji " iniezwykle "logicznego toku rozumowania " a następnym razem radze się DOBRZE ZASTANOWIĆ PRZED NAPISANIEM OPINI WYROKU CZY TEŻ "DOBREJ RADY" BO SŁOWA CZASEM POTRAFIĄ RANIĆ.
Zapisane
tym którzy
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 61


« Odpowiedz #17 : Maj 30, 2008, 16:01:24 »

niepełnosprawni są wtedy niep jak nie umią logicznie postępować a nie wtedy gdy są chorzy;)
Zapisane
mariolka12
Gość
« Odpowiedz #16 : Maj 04, 2008, 13:45:45 »

jesli osoby ktore byly zdrowe, zyly bardzo aktywnie, wybieraly sie na studia medyczne itd. nagle z dnia na dzien okazalo sie ze wszystko sie zmienilo, sport - mozna zapomniec bo nie moga sie ruszac, studia, rownierz w nie pamiec, poniewaz lezaly baaaardzo dlugo i wiele razy w szpitalach, nie ma szans, raz ze zaleglosci, dwa, nawracajace sie powaze problemy ze zdrowiem a takze wykrywanie nowych przewleklych chorob....
jak w takiej sytuacji sobie poradzic ze swera psychiczna?
właśnie,nie mówię o tym, skrywam przed innymi, ale w duszy tkwią takie myśli
Zapisane
tusia i lena
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 12, 2008, 16:03:28 »

KAZDY Z NAS POTRZEBUJE MILOSCI WSPARCIA I TROSKI CZASEM!TO TAK CIEKZO ZROZUMIEC?
NIE JESTESMY SWIETE KROWY MY NIENAWIDZIMY LITOSCI WIESZ? Uśmiech
KAZDY POWINIEN BYC ROWNY I KAZDY POTRZEBUJE WSPARCIA
JESLI WY NAS WESPRZECIE MY SIE UMIEMY ODWDZIECZYC...

Maya masz racje ale ja bym jeszcze dodała że może nie ułatwień... Wystarczą dobrzy ludzie dookoła i już sobie poradzimy...

A litość jest najgorszą żeczą jaką pełnosprawni mogą obdarzyć niepełnosprawnych!!!!
Zapisane
Margolcia
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 04, 2008, 00:32:08 »

Nieistotne czy zdrowi czy chorzy Wszscy Jesteśmy ludzmi...
A jesli chodzi o Twoje pytanie pozwolisz że zacytuję :
"a co niepełnosprawni to święci czy co" Odpowiedź brzmi NiE
Mamy swoje zalety i wady tak naprawdę mentalnie nie odstajemy od reszty społeczeństwa też mamy marzenia i chcemy możliwie jak najnormalniej ŻYĆ
I jeszcze jeden cytat "być może niepełnosprawni są słabi i trzeba ich inaczej wspierać niż zdrowych ale po co?" Mylisz sie żaden niepełnosprawny nie jest słaby absolutnie ŻADEN tyle że nie każdy ma w sobie wystarczająco dużo siły i odwagi by WALCZYĆ O SWOJE W naszym społeczeństwie wiadomo jak jest Niepełnosprawny siedzi w 4 kątach odizolowany bez przyjaciół często tylko w otoczeniu rodziny CZY JEST SŁABY? oczywiście że nie nawet nie Wiesz jak ogromnie to boli i jakiego chartu ducha wymaga wyrzeczenie sie normalnego życia a DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?
a) nie chcą być dla nikogo ciężarem(np spacer bądzmy sczerzy teraz są takie czasy że nie każdy czas żeby wybrać się z os.niepełnosprawną choćby do parku Przykre ale tak jest(praca stres zmęczenie  itd)i co wtedy ma zrobić taka osoba uparcie domagac sie spaceru i żeby ktos od kogo jest zalezna w końcu zabrał ją dla świętego spokoju na spacer NIEEE a Wiesz dlaczego? :
b)Litość i świadomość że ten ktoś kto się nami zajmuje robi to z przymusu(bo wypada biedakowi pomóc niech sie choć przez chwile cieszy)a nie z życzliwości
jest OKROPNA a takie rzeczy można wyczuć niestety
c)GODNOŚĆ prosić o pomoc wcale nie jest łatwo (już sama świadomość że się tej pomocy potrzebuje jest  wystarczająco dołująca)
Ja wiem że tak być nie musi wystarczy wiem że są dobrzy ludzie na tym świecie
tyle że w życiu jak to w życiu : najprostrze oczywiste wręcz rozwiązania są niekiedy najtrudniejsze w realizacji...niestety
Zapisane
Maya85
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 30, 2008, 20:11:38 »

Nie rozdzielajcie chorych na chorych zawsze i chorych kiedys w przyszlosci!
Chory to chory...
KAZDY Z NAS POTRZEBUJE MILOSCI WSPARCIA I TROSKI CZASEM!TO TAK CIEKZO ZROZUMIEC?
NIE JESTESMY SWIETE KROWY MY NIENAWIDZIMY LITOSCI WIESZ? Uśmiech
CHCEMY TYLKO TROCHE ULATWIE W ZYCIU I DOBRYCH LUDZI KOLO SIEBIE...
CZY TO TAK DUZO??kAZDY CHYBA TEGO CHCE
ALE JESLI TY JERYCH WYCHODZISZ Z TAKIEGO ZALOZENIA TO NIE WIEM POCOS ROBIL TE FORUM CO??
MASZ BLEDNE PODEJSCIE
POZA TYM NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY...ROZNIE MOZE BYC WIEC LEPIEJ TAK NIE MOW...
KAZDY POWINIEN BYC ROWNY I KAZDY POTRZEBUJE WSPARCIA
JESLI WY NAS WESPRZECIE MY SIE UMIEMY ODWDZIECZYC...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

najlepszemeble gl-life drugarepublikasuderlandu blackmoon sherwood