Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MOJE ZWIERZąTKA  (Przeczytany 1770 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ROBERTO
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 09, 2009, 15:22:31 »

Zobacz ptaki, które żywią się mózgiem

Wyglądają zupełnie niewinnie, ale potrafią pożerać swoją ofiarę żywcem.

Sikorki atakują nietoperze, rozbijają im czaszkę dziobem i zjadają mózg żywcem.

   Pierwszy taki przypadek odnotowano w 1996 r. w Niemczech - informuje newscientist.com
 
.

W przeciągu 10 lat naukowcy udokumentowali jeszcze 18 przypadków sikorek polujących na nietoperze.

   Zwierzęta padają łupem ptaków tuż po przebudzeniu ze snu zimowego, kiedy ich organizm nie działa
   jeszcze na pełnych obrotach - podaje newscientist.com
 
.

Dla sikorki taki łup to nie lada gratka, nietoperz waży przeciętnie 5 gramów, ptak zaledwie 4-krotnie więcej.

   Kiedy jednak naukowcy zapewnili ptakom pokarm, te zaprzestały polowań. To pokazuje, że ptaki polują jedynie wtedy, gdy grozi im głód - mówi Bjorn Siemers jeden z naukowców badających fenomen.

Inną ciekawostką jest to, że ptaki reagują na wołanie nietoperzy, kiedy te budzą się ze snu zimowego, mimo iż wydawane przez te ssaki dźwięki znajdują się poza naukowo udowodnioną skalą słuchu sikorek.

JP

   * http://www.newscientist.com/article/dn17749-killer-birds-bite-off-bats-heads.
 
Zapisane
ROBERTO
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2009, 19:03:13 »

Niedźwiedzie polarne się... kurczą....to przez działalność człowieka.....poczytaj dalej....

Nauka | Biologia | Niedźwiedź polarny | Arktyka
Niedźwiedzie polarne się... kurczą

Według naukowców to przez stres.

   Badacze ogłosili, że zmniejszył się rozmiar niedźwiedzi polarnych - podaje BBC.

O ile? Niedźwiedzie skurczyły się o 2-9 proc. masy ciała, a zmiany wywołane są długotrwałym stresem spowodowanym zanieczyszczeniem oraz zmniejszającą się powierzchnią obszaru lodu na Arktyce.

   Niedźwiedzie muszą zużywać teraz znacznie więcej energii na polowanie - tłumaczy prof. Cino Pertoldi biolog z Polskiej Akademii Nauk.

Zwierzęta o wiele częściej głodują, gdyż nie zdobywają wystarczająco dużo pożywienia.

   Badacze dokonali odkrycia dzięki porównaniu czaszek okazów zwierząt z wczesnych lat 20 stulecia, z okazami z lat późniejszych - pisze BBC.

Naukowcy nie wykluczają też, że zmniejszenie się masy ciała niedźwiedzi jest następstwem ograniczenia puli genetycznej gatunku. Niedźwiedzie zostały wpisane na listę gatunków narażonych na wyginięcie dopiero w 2006 r.
Zapisane
pdzedzej
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2009, 13:26:13 »

FAJNIE CZYTAć O WASZYCH ZWIERZąTKACH
MóJ STARSZY BRAT MA RYBKI, POMAGAM MU O NIE DBAć JAK JEST W SZKOLE, ALBO W PRACY.

ADELKO JA MAM CIELACZKA KTóRY NAZYWA SIę FELEK, JEST JESZCZE KACPER I LUNA
Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #2 : Luty 08, 2009, 21:56:33 »

Ja mam tylko rybki ,... mialam kota o imieniu Felek ale mial wypadek i zdechl i zakopaliśmy go w ogrodku.. zamierzam mieć psa Labradora o imieniu Luka-TiMI...
Zapisane

Adulka
gruszka
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 07, 2009, 21:51:33 »

JA MAM 2  KOTKI  RAMZESA I ESKULAPA I PISKA LARA:) I RYBKI
Zapisane
pdzedzej
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 6


« : Luty 07, 2009, 18:33:49 »

KOCHAM ZWERZąTKA MAM 2 PSY I 2 KOTY I REKS SZCZENIACZEK 3 MIESIąCE KOTY TO TYGRYS I TAMARA JAK MACIE ZWIERZATKA TO PISZCIE MI O NICH
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ik fotowypadykielce aldara bestiariusz filtrowa36