Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Luddzie i ich metody na walke z Mpd i nie tylko...  (Przeczytany 2528 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #4 : Sierpień 28, 2009, 12:33:33 »

Właśnie zachęcam was do pisania ... Chichot Chichot Chichot Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Adulka
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #3 : Sierpień 15, 2009, 17:23:10 »

NO A MOŻE INNI TEŻ POPISZĄ NA TEN TEMAT? NIE TYLKO MY
Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #2 : Luty 27, 2009, 21:03:19 »

prawda Iza.. dziękuję za przypomnienie....
Zapisane

Adulka
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #1 : Grudzień 27, 2008, 21:33:40 »

I rekonstrukcja bioder tak zwane biodra od nowa
Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« : Wrzesień 05, 2008, 16:20:31 »

Znam pewne metody, o których nikt z was nie słyszał, chętnie z wami się podzielę!!!
Ci ludzie co stworzyli te niezwykłe metody powinni pośmiertnie nagrody nobla dostać, tacy ludzie jak:Tomasz Goryński czy państwo: Wanda i Szymon Starkiewiczowie.
 Oni stworzyli coś pięknego dla historii naszego kraju, stworzyli miejsce dla ludzi niepełnosprawnych z których robią osoby pełnosprawne. Dziwne, ale możliwe a dzięki to Górce w Busku Zdrój.

Pierwsza  Metoda to- Rekonstrukcja stóp w(moim przypadku) spastycznej sposobem Goryńskiego (kostno-mięśniowy). Koszt na tą chwile wynosi 7.900 zl.
Goryński to pierwszy człowiek na nominacje z medycyny Buskowej... to metoda dzięki niej  nie przekręca się stopa do środka - Backer (od tego pochodzi moj nick na forum tylko po polsku).Rekonstrukcja stopy spastycznej zabiegami miękkimi (mięśniowymi)
robią też:
Przywodziciele
- Przywodziciele z pasem
- Zginacze kolan
- Achilles lub Backer
- Zginacze kolan + adduktory
- Achilles albo Backer + zginacze kolan
- Achilles albo Backer + adduktory
-zabiegi mięśniowe - 3 piętra (Achlles + zginacze + przywodziciele)
Z tym się spotkałam pierwszy raz w tym szpitalu:
Ilizarow na udo, Ilizarow na podudzie Ilizarow na kończynę górną. Biodro wrodzone simplex, pełne do 2 roku życia, Biodro wrodzone bez Saltera 3 - 14 roku życia.
To robią też i w innych szpital ale nie tak dobrze jak w Szpitalu na Gorce  - Skolioza 1 łukowa Skolioza 2 łukowa
    Kolejną metodą do nagrody nobla jest Założenie Halo-Femoral - jest coś podobnego do lizarowa tylko na głowę dziwnie wygląda ale pomaga to wyciągnąć kręgosłup. Taką osobą była i jest Agnieszka, która jest przykładem dla mnie na to, że każde porażenie da się wyleczyć nawet zawile tak jak ona miała dziewczyna miała pozwijane wszystkie wewnętrzne organy  i po tym Halo mogla normalnie się odżywiać i normalnie żyć. Ona jest przykładem na  to że człowiek może wszystko przetrzymać nawet Halo. To jest osoba która ma teraz prawie 2 m. A nie malutka 160.
Teraz dzięki tej metodzie ona umie prawie wszystko jeść chodzić noi mówić.
Wniosek z tej historii jest jeden aby żyć z Mpd a nie Mpd z nami trzeba pocierpieć jak Aga i inne małe i duże pacjenci/a tego szpitala w tym i ja.

Następna metoda to zabiegi mięśniowe - 3 piętra (Achilles + zginacze + przywodziciele). Dla mnie te metody są = zbawienne i bardzo potrzebne w naszej ojczyznie bo to dzięki naszym przodkom dało się zrobić takie metody dzięki których mogą cieszyć się osoby Niepełnosprawne, np. Ja, Czy moi przyjaciele z Górki...


 Chichot Na Górce od nalazłam nie tylko zdrowie, głównie manm prawdziwych przyjaciół jest to miejsce do ktorego wracam  często za równo jak i myślami i jezdzac tam bo bycie z Górki to dla mnie zaszczyt i duma, że jest miejsce dla każdego z nas zarówno jak i niepelnosprawnego i pelnosprawnego tam na Górce nie ma Osob niep. Sa- Ludzie z Gorki ... to oni pokazali mi jak żyć z chorobą a nie w chorobie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 15:17:37 wysłane przez bejkerek87 » Zapisane

Adulka
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.199 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

republikanowegokucelgradu szczurypustyni akademiajazdykonnej simtrans pogromcymitow