Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie zmiany powinno wprowadzić PKP aby mogli podrożować niepełnosprawni???  (Przeczytany 20740 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 05, 2009, 13:54:01 »

często  tak  bywa  osoby  niepełnosprawne  są  zaczepiane  przez  piane  osoby niektóre  osoby  ubliżają  im  proszę  o  bezpieczeństwo   takich  osób   dbać  takie  pytanie dlaczego  nie  zrobią   pociągów  obniżanych  jak   autobusy  dla  wózków
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 04, 2009, 22:20:11 »

  Przeżyłem jedne z najgorszych w życiu chwil wstydu, upokorzenia i zwykłego strachu - 
 
 

opisuje podróż InterCity poseł Platformy Obywatelskiej Marek Plura. Jest niepełnosprawny. Do Sejmu zwykle dojeżdża z Katowic samochodem. Ostatnio musiał skorzystać z usług Polskich Kolei Państwowych

Przed wyjazdem na ważne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia poseł kilka razy dzwonił i sprawdzał, czy pociąg InterCity z Katowic do Warszawy o 8.00 rano na pewno jest przystosowany do przewożenia osób na wózku. - Informowano mnie, że drzwi w wagonach są szerokie i bez problemu wsiądę. Umówiłem się z osobami pracującymi na dworcu, że pomogą mi dostać się do pociągu. Katowicki dworzec jest dla niepełnosprawnych jak forteca - pomoc innych jest absolutnie konieczna - tłumaczy Marek Plura.

Poseł umówił się, że przyjedzie pod dworzec 50 minut przed odjazdem pociągu. Na peron inwalida może zjechać tylko windą towarową (te znajdują się przy każdym peronie). Okazało się, że winda, którą miał zjechać Plura, jest zepsuta. Kolejarze zaprowadzili go do innej, na sąsiedni peron. - A potem po prostu złapali za wózek i przenieśli mnie przez torowisko - wzdycha poseł.

Gazeta Wyborcza, Katowice 3.07.2008

Wiem coś o tym. Mam niepełnosprawną matkę. Teraz dopiero widzę jak wiele barier postawiliśmy przez lata sami sobie: koślawe chodniki, wysokie krawężniki, schody, bloki bez wind, wąskie przejścia, środki komunikacji dla młodych i wysportowanych. Ci ludzie są dyskryminowani. Wielu z nas będzie dyskryminowanymi. Wystarczy wypadek, udar mózgu, choroba kręgosłupa czy narządów ruchu. A więc, ciszmy się życiem dopóki potrafimy chodzić.
--------------------------------------------------------------------------------
             CZY PAN POSEŁ PLURA ZROBI COŚ DLA NAS? WATPIĘ
         
          ZAPRASZAMY PANA DO DYSKUCJI
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2009, 02:09:25 wysłane przez gruszka » Zapisane
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 04, 2009, 21:25:37 »

ja wiem cos na temat podrozy osob na wozkach pociagiem bo co roku jezdzilam po 15 godz nad morze to poprostu smiech na sali jak osoby ON jezdza na turnusy pociagien po 8 osob w przedziale spalismy na ziemi to karygodne i to sie tylko nadaje do telewizji cyrki i niby nasza polska idzie z postepem
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 22:18:35 wysłane przez gruszka » Zapisane
Aga
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 16


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 04, 2009, 20:21:54 »

Czy ten pracownik napewno chce usłyszeć odpowiedź.
Moim zdaniem to nasze pociągi  dwprce są zupełnie nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. schody na dworcach, nie ma możliwości aby osoba na wózku wjechała do pociągu, ponieważ drzwi są za wąskie a perony nie dostosowane do wysokości pociągu.  czasami widzę jak osoby sprawne tylko np starsze mają problem żeby wsiąść. Osoby z inną niepełnosprawnościa (np niewidome), są zdane na swoich opiekunów. a zatem zmienić powinny się wagony, perony. co do zachowania pracowników ty pewnie nie można uogólniać czyli sa tacy co pomogą,  tacy co uważają że niepełnosprawni powinni siedzieć w domu, sa też tacy co poprostu nie wiedzą jak się w stosunku do osby niepełnosprawnej zachować.
No i jeszcze jedna  kwestia to bezpieczeństwo,  którego pracownicy PKP nie zapewniają a pociągami jeżdża jednak różni ludzie.
Sporo zatem musi się zmienić.
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 04, 2009, 18:57:01 »

Ja jestem osoba niepełnosprawna i mam dwoje dzieci niepełnosprawnych<padaczka,wada serca>,owszem sa przedziały dostosowane dla podróznych z fdziecmi do lat 4 ale dla osób niepełnosprawnych nie,nieraz prosiłam konduktora aby otworzył taki przedział dla nas  to w odpowiedzi usłyszałam ze to tylko dla dzieci do lat 4!!!!!!A ja na to to gdzie jest przedział dl osób niepełnosprawnych??Bo tez sie zdarzaja takie osby!!!!!!!!!!!!!!!!Niema,od biedy mozna korzystac z tego przedziału dla matek z dziecmi do lat 4,ale wejscie do pociagu graniczy z

 cudem,a jak ma sie zmiescic tam osoba na wózku czy o kulach??Jest to niemozlwie....Zmiany ...powinne byc jakies specjalne podnosniki aby osoby na wózkach mogły wsiasc i wysiasc bez probleu,a takze osoby majace problemy z poruszaniem sie,oraz powinny byc wydzielone przedziłay lub choc miejsca dla osób niepełnosprawnych...pozdrawiam
 

 
                                                DLATEGO MUSIMY WALCZYĆ,O NASZE PRAWA
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 19:12:34 wysłane przez gruszka » Zapisane
zuzanna
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 04, 2009, 17:38:45 »

Ja jestem osoba niepełnosprawna i mam dwoje dzieci niepełnosprawnych<padaczka,wada serca>,owszem sa przedziały dostosowane dla podróznych z fdziecmi do lat 4 ale dla osób niepełnosprawnych nie,nieraz prosiłam konduktora aby otworzył taki przedział dla nas  to w odpowiedzi usłyszałam ze to tylko dla dzieci do lat 4!!!!!!A ja na to to gdzie jest przedział dl osób niepełnosprawnych??Bo tez sie zdarzaja takie osby!!!!!!!!!!!!!!!!Niema,od biedy mozna korzystac z tego przedziału dla matek z dziecmi do lat 4,ale wejscie do pociagu graniczy z cudem,a jak ma sie zmiescic tam osoba na wózku czy o kulach??Jest to niemozlwie....Zmiany ...powinne byc jakies specjalne podnosniki aby osoby na wózkach mogły wsiasc i wysiasc bez probleu,a takze osoby majace problemy z poruszaniem sie,oraz powinny byc wydzielone przedziłay lub choc miejsca dla osób niepełnosprawnych...pozdrawiam
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 04, 2009, 17:30:27 »

   Dużo,nam bakuje,by dogonić  Unie Europejską
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2009, 17:26:17 »


Ostatnio dużo jeździłem pociągami i wątpię aby osoba poruszająca się na wózku mogła swobodnie korzystać z usług PKP.
W czasie swoich podróż jechałem wagonem 2 piętrowym który w żaden sposób nie był przystosowany dla osób ON. Zresztą wagony z przedziałami również są niedostępne dla nich.
Jeździłem również dużo w Anglii, i tam większość pociągów jest przystosowanych do przewozu osób ON. Na każdej stacji jest personel który z przyjemnością pomoże osobie niepełnoprawnej. Tam nie ma problemu ON z wsiadaniem i wysiadaniem z pociągu. Tam na każdej stacji czaka specjalny podjazd dla ON i kobiet z dziećmi w wózku czego nie widziałem w Polsce.
Bo tam jest kultura a u nas najwyżej można dostać się pod koła pociągu....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2009, 17:06:50 »

Podobno,idzie spotkać udogodnienia? tak słyszałam
Zapisane
KR
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2009, 16:56:49 »

Ostatnio dużo jeździłem pociągami i wątpię aby osoba poruszająca się na wózku mogła swobodnie korzystać z usług PKP.
W czasie swoich podróż jechałem wagonem 2 piętrowym który w żaden sposób nie był przystosowany dla osób ON. Zresztą wagony z przedziałami również są niedostępne dla nich.
Jeździłem również dużo w Anglii, i tam większość pociągów jest przystosowanych do przewozu osób ON. Na każdej stacji jest personel który z przyjemnością pomoże osobie niepełnoprawnej. Tam nie ma problemu ON z wsiadaniem i wysiadaniem z pociągu. Tam na każdej stacji czaka specjalny podjazd dla ON i kobiet z dziećmi w wózku czego nie widziałem w Polsce.
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« : Kwiecień 04, 2009, 14:08:50 »

1).Co sądzicie o PKP pod punktem dostosowania, dla osób niepełnosprawnych oraz co chcielibyście aby się zmieniło?
2) Co sądzicie o zachowaniu  pracowników PKP?
Pytania zadane na prośbę pracowników PKP
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 14:50:41 wysłane przez 62norbi » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.179 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

poszukiwacze eforex articz psfaf sciganci