Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Społeczne Radio dla Osób Niepełnosprawnych  (Przeczytany 5219 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 20, 2009, 19:44:08 »

radio@kson.pl
ja  niepenosprawny  jestem  tym  radiem  zaitresowany 
delfin1975@autograf.pl   podacie  wszystkie  formacie  na  emalia  na  kturym  kanale  mozna  słuchać  bardzo  bym  prosił  podaje   ggswoje 13099257
Zapisane
gruszka
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 18, 2008, 04:25:13 »

raf  dziekujemy za miłe wątki
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #6 : Grudzień 17, 2008, 19:16:20 »


»    


»    

Zdrowie
   

Nie wstydźmy się problemów ze słuchem!

Polacy nie robią specjalistycznych badań i nie noszą aparatów słuchowych. Z badań wynika, że nawet 6 milionów Polaków ma wady słuchu, milion z nich powinna nosić aparaty. Bardzo ważna jest profilaktyka, zwłaszcza u dzieci. Gdyby każdego roku w szkołach organizowano obowiązkowe badania, udałoby się wcześnie wykryć wady i podjąć właściwe leczenie. Niestety, na takie badania nie ma pieniędzy, dlatego też w rękach rodziców leżą regularne odwiedziny z dzieckiem u specjalistów. Badanie jest proste, krótkie i bezbolesne. W dobie techniki aparaty słuchowe są bardzo dyskretne, więc warto wyzbyć się wstydu i zadbać o własny słuch. Im wada jest mniejsza, tym większa szansa na jej naprawę. Specjaliści przypominają, że nawet kilkutygodniowa zwłoka w wykonaniu badania może mieć bardzo negatywne skutki. Dlatego tak ważne jest, aby badania robić regularnie i nie lekceważyć infekcji, przeziębień czy bólu uszu. NFZ refunduje zakup aparatu raz na 5 lat, problemy są jednak z refundacja dwóch aparatów u osób po 26. roku życia, które nie są czynne zawodowo.

Źródło: prawa pacjenta.eu
Opracowała: SL
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #5 : Grudzień 17, 2008, 19:13:46 »

   

Sport niepełnosprawnych
        

Nigdy nie miał problemów z zaakceptowaniem niepełnosprawności. Stał się znany dzięki sportowi. Najlepszy specjalista od jazdy na handbike'ach w Polsce, zwycięzca prestiżowych maratonów. Z Arkadiuszem Skrzypińskim rozmawia Daniel Bednarek.
Wydarzenia w kraju i regionie.
     

Nie jestem kosmitą

   

Niepełnosprawny od urodzenia. Od urodzenia optymista. Nigdy nie miał problemów z zaakceptowaniem swojej niepełnosprawności. Stał się znany dzięki sportowi. Najlepszy specjalista od jazdy na handbike'ach w Polsce, zwycięzca prestiżowych maratonów w Bostonie i Nowym Jorku. Z Arkadiuszem Skrzypińskim rozmawia Daniel Bednarek.
- Czeka Pana wyjazd do Bejrutu. Ciekawa perspektywa.
- Nie najgorsza. Od nowego roku będę reprezentował najlepszy handbike'owy team na świecie, niemiecki Sopur. Jeździ tam m.in. Edward Maalouf, Libańczyk mieszkający w Holandii. Jak dla mnie to jest jednak Polak, bo nawet zna nasz hymn. To na jego zaproszenie udaję się do Bejrutu, gdzie wystartuję w tamtejszym maratonie.

Miałem tam być dwa lata temu, ale akurat ktoś coś wysadził, potem Izrael przyleciał, coś zbombardował, więc wyjazd nie wypalił. Myślę, że teraz się uda (udało się, bohater tego wywiadu wrócił z Bejrutu bez komplikacji, a w maratonie zajął czwarte miejsce - przyp. DB).
- Skąd w Panu tyle optymizmu?
- Taki już po prostu jestem. Nigdy nie byłem stworzony do narzekania. Wychodzę z założenia, że zawsze trzeba iść do przodu. Ja nigdy nie miałem marzeń, zawsze miałem przede wszystkim cele. A jeśli nie uda się zrealizować jakiegoś celu, to tak bardzo nie boli. Można odłożyć go na później. Mam czas. Jeżeli przeżyję w Bejrucie, to jeszcze trochę pociągnę. Wszystko po kolei.
Więcej na stronie    Nie jestem kosmitą >>>

Autor: Daniel Bednarek
Zapisane
gruszka
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 17, 2008, 19:03:44 »

raf  dziekujemy  za informacjie
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #3 : Grudzień 17, 2008, 18:53:10 »

   

Bariery a pomoc niepełnosprawnym
        

• Szkolenie komputerowe Jestem niewidomy i zostałem fachowo przeszkolony w zakresie obsługi komputera.»»»
• Koń - uniwersalne stanowisko terapeutyczne. »»»

Więcej o barierach

http://www.kson.pl/
więcej  na  tej  stonie  znajdzie   ciekawych   artykułach  http://www.kson.pl/
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #2 : Grudzień 17, 2008, 18:49:45 »

   

Poradnia Logopedyczna w Cieplicach
        

Od stycznia 2009 r. przy SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Cieplicach, rozpoczyna działalność Poradnia Logopedyczna. Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziecko niewyraźnie mówi, deformuje głoski, nie mówi pełnymi zdaniami, w wieku szkolnym - brzydko pisze...........
Czytaj więcej
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #1 : Grudzień 17, 2008, 18:47:11 »

http://www.kson.pl/

Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« : Grudzień 17, 2008, 18:44:46 »

Społeczne Radio dla Osób Niepełnosprawnych

W Jeleniej Górze ruszyło Społeczne Radio dla Osób Niepełnosprawnych, które jest poświęcone środowisku osób niepełnosprawnych i starszych. Można go posłuchać ze strony www.kson.pl. Są porady prawne, wiadomości z zakresu medycyny, edukacji, rynku pracy, likwidacji barier, prezentacje organizacji i stowarzyszeń. Zapraszani są goście- specjaliści z różnych dziedzin, osoby niepełnosprawne współtworzą radio poprzez wykorzystywanie czasu antenowego do prezentowania siebie, swoich stowarzyszeń, związków itp. Zapraszamy do współpracy osoby zrzeszone i niezrzeszone, nieodpłatnie udostępnimy Wam czas antenowy:) Kontakt: radio@kson.pl
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 22 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

simtrans pogromcymitow akademiajazdykonnej ironknights city-of-war