Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ludzie z wózkami to siła  (Przeczytany 1483 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #1 : Maj 02, 2009, 20:10:53 »

Popieram w 100% Norbi.. Lubię taką formę pomocy Chcę wam dalej Pomagać, bo to mnie odpręza i daje mi relaks...
Zapisane

Adulka
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« : Kwiecień 08, 2009, 19:36:52 »

Mamy z wózkami i niepełnosprawni wzięli sprawy w swoje ręce. Razem walczą o lepszą przestrzeń w Warszawie i w Piasecznie.

Mamy wepchnęły wózki z niemowlakami do 18 urzędów dzielnic. Sprawdziły, że na Ochocie nie ma podjazdu i wózek trzeba wnosić. Za to na Bemowie jest osobny pokój do przewijania dzieci i toaleta przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych.

Jednak takich toalet z przewijakami nie ma w ośmiu ratuszach dzielnic, a kącika do zabaw - w dziewięciu. Raport mam ujawniły wczoraj Patrycja Dołowy i Sylwia Chutnik z fundacji MaMa.

Patrycja Dołowy opowiadała, co usłyszała od urzędników: "urząd jest za mały na kącik dla dzieci", "w urzędzie załatwia się poważne sprawy i dzieci powinny siedzieć w domu", "nie ma pieniędzy". - Ale na to nie są potrzebne duże środki. W Białołęce i na Bielanach w kilka tygodniu powstały kąciki dla dzieci i pokoje z przewijakami - stwierdziła Partycja.

Mówiła o tym w kawiarni Bookhousecafé przy Świętokrzyskiej, w której jest i kącik do zabawy, i toaleta z przewijakiem. Okazją była czwarta edycja kampanii "O Mama Mia! Tu wózkiem nie wjadę". Chodzi o zmianę przestrzeni publicznej, tak żeby mamy z małymi dziećmi oraz niepełnosprawni mogli poruszać się po Warszawie.

Na spotkanie przyjechała z Piaseczna Edyta Banasiewicz. Sama porusza się na wózku. W zeszłym roku rozkręciła akcję "Piaseczno bez barier".

- Ostatnio byłam na spotkaniu u burmistrza. I pyta mnie: pani Edyto, proszę powiedzieć, co można zmienić, żeby miasto było bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych - opowiadała. - W Piasecznie czegoś takiego do tej pory nie było. Kontaktuje się ze mną coraz więcej osób, niepełnosprawni mieszkańcy Piaseczna zaczynają wychodzić z domów - dodała.

Ostatnio burmistrz obiecał im, że w nowo budowanej hali widowiskowej będą windy. 29 kwietnia pani Edyta organizuje debatę "Piaseczno - gmina przyjazna mieszkańcom". - Bo ciągle jest dużo do zrobienia: transport specjalistyczny dla wózkowiczów, remont ośrodka pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie, do których nie dostanę się ani ja, ani mamy z małymi dziećmi w wózkach, trzeba wyrównać chodniki i zlikwidować wszechobecne w Piasecznie wysokie krawężniki - sypała jak z rękawa.

Na spotkanie przyszła też Joanna Leszczyńska-Kudłaciak z klubu Mamy z Bielan. - Dostaliśmy lokal od dzielnicy, gdzie się spotykamy i wzajemnie radzimy, ale chodzimy też do burmistrza, opowiadamy, czego nam brakuje, jak powinny wyglądać place zabaw - opowiadała. Teraz mamy z Bielan próbują przekonać włodarzy dzielnicy, aby zatrudnili w urzędzie opiekunkę do dzieci, która zajęłaby się maluchami, kiedy ich rodzice załatwiają sprawy.

- W pojedynkę nic bym nie zdziałała w Piasecznie. Razem stanowimy silę - cieszyła się Edyta Banasiewicz.

Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sciganci telenovelas szkolamagii lunapolis krolestwo-wloch