Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie zmiany powinno wprowadzić PKP aby mogli podrożować niepełnosprawni???  (Przeczytany 20707 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #50 : Kwiecień 09, 2009, 02:54:31 »

Trzeba.dlatego,piszny gdzie sie da, robmy co w naszej mocy.
Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #49 : Kwiecień 08, 2009, 20:02:29 »

Nigdy Norbert nie damy sie bo my Napromieniowani milością jestesmy do ludzi ... poprzeć mnie trzeba ..
Zapisane

Adulka
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 08, 2009, 19:22:36 »

Dokładnie tak jest, nic dodać ani ująć....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #47 : Kwiecień 08, 2009, 18:36:09 »

Bo,ONI SĄ ZDROWI IM JEST DOBRZE,MAJA SAMOCHODY.PAŁACE ONI SA WIELCY!!!!!!!!! MAJĄ NAS W NOSIE
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 18:41:03 wysłane przez gruszka » Zapisane
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #46 : Kwiecień 08, 2009, 16:24:23 »

tez jestem za bo jak my nie zaczniemy walczyc o swoje to nikt sie za to nie wezmie bo sie kazdy obawia nie wiem czemu a my musimy walczyc o swoje prawa
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 07, 2009, 23:12:03 »

JESTEM,ZA,MUSIMY WALCZYĆ O NASZE PRAWA
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 18:34:02 wysłane przez gruszka » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #44 : Kwiecień 07, 2009, 22:28:53 »

Co wy na to?? Jutro zaczynamy pisać (układać)  petycje do Premiera i Marszałków Sejmu i Senatu... Kto za??? Na tej jednej petycji się nie skończy bo ta pierwsza pójdzie na 100% w tamtejsze kosze na śmieci, więc ten proceder wysyłania tej trzeba uporczywie (upierdliwie) powtarzać... Aż do skutku....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 07, 2009, 21:12:34 »

  No popieram,niestety.
Zapisane
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #42 : Kwiecień 07, 2009, 20:02:04 »

No, niestety nie ma opcji żeby osoby On sami bez pomocy wsiedli do pociągu...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 20:13:24 wysłane przez 62norbi » Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 07, 2009, 20:01:18 »

"mnie szlag trafia fakt że "ON" nie może korzystać ze wszystkich praw jakie ma zapewnić każdemu z obywateli...."
Mnie,też a w szczególności że osoby niepełnosprawne.boją się o tym pisać.Ludzie czego my się boimy,my powinniśmy,zarejestrować,się jako grupa i dać politykom po pali...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 20:12:06 wysłane przez 62norbi » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 07, 2009, 19:07:39 »

Powiem tak ..

Osobiście nie jeżdżę PKP gdzieś tak ze 16 lat jak byłam jeszcze małym dzieckiem a potem raz tylko na wczasy do Dusznik 1997 roku z Pomorskiego Kola dla dzieci i od tam tych dni nie mam styczności z PKP bo wole inne transporty np. lotnicze czy samochodowe a to dlatego, że nie mam siły na te przesiadywania i wdrapywania do wąskich drzwi w naszych regionalnych pociągach... Nie tęsknię za PKP ale jednak nieraz mam ochotę pojechać ale sama bez opiekunów lub rodziny... Nieraz w pamięci jeżdżę np. do Buska Zdrój czy do Wisły lecz nigdy tak naprawdę... Ponieważ, niestety Polska  to nie Anglia czy nie Holandia, aby móc podróżować bezpiecznie i godnie po naszych kolejach po pierwsze brak dróg, po drugie nie ma odpowiednich miejsc ani wejść gdzie mogłaby skorzystać osoba na wózku, czy na przykład osoba chora z Mukowiscydozą dla nich tez potrzebne są inne warunki lepsze..... więcej przestrzeni i mniej zanieczyszczenia w naszych Pociągach.  Sadzę, że jeśli nie będziemy działać jako społeczeństwo Polskie, to nic nie da się zrobić z tym drażliwym tematem...  Więc wzywam Was do roboty aby żyło się nam lepiej  (to nie hasło z Kampani PO). Po prostu moje  hasło.


Nadzieje, mam zawsze że kiedyś ten kraj będzie w takiej świetności jak za czasu po II WOJNIE światowej może dopiero co budował się nasz kraj... Lecz, jak patrze na ten nas Sejm i nasz Parlament to sobie myślę po co było to wszystko po co walczyliśmy o ten nasz Polski Kraj.. Po to żeby teraz rozkradał Pis czy Sld lub PO... Powiem szczerze, że się wstydzę za tą teraźniejszą Polskę nie po to mój pradziadkowie walczyli o nasze społeczeństwo żeby teraz Osły z trybuny Sejmowej rozkradali nasz dobytek kulturalny czy zły obraz Polski na Arenie Polityki Światowej... Nasi przodkowie walczyli o ten kraj po to, aby żyło się lepiej kolejnym pokoleniom po Wojennym czyli m.in nam i naszym dzieciom..
Tak, aż się popłakałem, czytając ten post Adusi, ponieważ do też mnie szlag trafia fakt że "ON" nie może korzystać ze wszystkich praw jakie ma zapewnić konstytucja każdemu z obywateli....

Zmiany, jakich dokonano w tym okresie w porównaniu do liczby istniejących wciąż barier, nie pozostawiają złudzeń, jak niewiele posunęliśmy się do przodu. Wystarczy przejść się głównymi ulicami wielu polskich miast, aby przekonać się, z jak niewielu budynków może korzystać osoba mająca problem z poruszaniem się. W ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej, są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 20:09:01 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 07, 2009, 16:32:23 »

Elu,ważne,jest co ty czujesz? A co do naszej akcji to musimy walczyć
Zapisane
Elka
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #38 : Kwiecień 07, 2009, 15:52:21 »

ELKA,ty to masz marzenia:) ale czemu nie?można spróbować
Gosiu gdyby nie moje marzenia, mój syn byłby dzisiaj taki jak określiła go pierwsza diagnoza.Aż nie chce przejść przez gardło co ona oznacza
Zapisane

Elżbieta mama niepełnosprawnego Pawła

http://swiatpawelka.blogspot.com/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #37 : Kwiecień 07, 2009, 13:23:31 »

Popieram,dlatego musimy,zaczepiać,różne instytucjie,by,glośno,mówić o nas
Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 07, 2009, 13:04:37 »

Powiem tak ..

Osobiście nie jeżdżę PKP gdzieś tak ze 16 lat jak byłam jeszcze małym dzieckiem a potem raz tylko na wczasy do Dusznik 1997 roku z Pomorskiego Kola dla dzieci i od tam tych dni nie mam styczności z PKP bo wole inne transporty np. lotnicze czy samochodowe a to dlatego, że nie mam siły na te przesiadywania i wdrapywania do wąskich drzwi w naszych regionalnych pociągach... Nie tęsknię za PKP ale jednak nieraz mam ochotę pojechać ale sama bez opiekunów lub rodziny... Nieraz w pamięci jeżdżę np. do Buska Zdrój czy do Wisły lecz nigdy tak naprawdę... Ponieważ, niestety Polska  to nie Anglia czy nie Holandia, aby móc podróżować bezpiecznie i godnie po naszych kolejach po pierwsze brak dróg, po drugie nie ma odpowiednich miejsc ani wejść gdzie mogłaby skorzystać osoba na wózku, czy na przykład osoba chora z Mukowiscydozą dla nich tez potrzebne są inne warunki lepsze..... więcej przestrzeni i mniej zanieczyszczenia w naszych Pociągach.  Sadzę, że jeśli nie będziemy działać jako społeczeństwo Polskie, to nic nie da się zrobić z tym drażliwym tematem...  Więc wzywam Was do roboty aby żyło się nam lepiej  (to nie hasło z Kampani PO). Po prostu moje  hasło.


Nadzieje, mam zawsze że kiedyś ten kraj będzie w takiej świetności jak za czasu po II WOJNIE światowej może dopiero co budował się nasz kraj... Lecz, jak patrze na ten nas Sejm i nasz Parlament to sobie myślę po co było to wszystko po co walczyliśmy o ten nasz Polski Kraj.. Po to żeby teraz rozkradał Pis czy Sld lub PO... Powiem szczerze, że się wstydzę za tą teraźniejszą Polskę nie po to mój pradziadkowie walczyli o nasze społeczeństwo żeby teraz Osły z trybuny Sejmowej rozkradali nasz dobytek kulturalny czy zły obraz Polski na Arenie Polityki Światowej... Nasi przodkowie walczyli o ten kraj po to, aby żyło się lepiej kolejnym pokoleniom po Wojennym czyli m.in nam i naszym dzieciom..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 18:48:29 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Adulka
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #35 : Kwiecień 07, 2009, 01:08:20 »

ELKA,ty to masz marzenia:) ale czemu nie?można spróbować
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 12:17:38 wysłane przez gruszka » Zapisane
Elka
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 06, 2009, 23:54:29 »

Kochani,a może by,tak zaprosić pare osób z pkp?

Pewno że to dobry pomysł, a już konfrontacja posłowie-a dyrekcja pkp, to wprost wymarzony scenariusz do debaty
Zapisane

Elżbieta mama niepełnosprawnego Pawła

http://swiatpawelka.blogspot.com/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #33 : Kwiecień 06, 2009, 23:40:35 »

 Kochani,a może by,tak zaprosić pare osób z pkp?
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #32 : Kwiecień 06, 2009, 23:00:03 »

Witam!
Powiem tak, mój syn jest ON chodzącą, ale z racji tego że jest ON, zwracam też uwagę na inne aspekty życia ON.Pochodzę z Opolskiego.W gronie moich przyjaciół są rodziny z ON na wózkach.Wchodząc na Opolski dworzec PKP, można krzyczeć z wściekłości.W przejściu podziemnym z miasta na perony, na schodach nie ma podjazdów, jest wprawdzie wyznaczone miejsce naziemne do przejazdu wózkiem, ale zamknięte na łańcuch z kłódką.Z tego co słyszałam od zaprzyjaźnionych mam, doproszenie się kogoś o otwarcie tego przybytku graniczy z cudem, a jak to się uda to wygląda na to że jest to wielka łaska ze strony obsługi PKP.Pociągi też pozostawiają wiele do życzenia, dość że stopnie nie do pokonania, to wejścia tak wąskie, że trzeba taką osobę ściągać z wózka, wózek składać bo nawet w przedziałach nie ma się jak poruszać.Poseł Plura nie jest jedyny.Będąc ostatnio na spotkaniu w komisji sejmowej, widziałam co najmniej dwóch posłów na wózkach.Dziwi mnie zatem, że będąc ludźmi na pewnych stanowiskach, mając wpływ na jakość życia ON, nic do tej pory nie zmienili.Może zatem stare Polskie przysłowie mówiące że  "w miarę siedzenia , zmienia się punkt widzenia" ma szczególny wymiar w tej sytuacji.Widzę że " gruszka"pokusiła się o zaproszenie do dyskusji sławetnego posła.Myślę, że to dobry pomysł.......
Witam Cię Elu. Oby było takich ludzi więcej jak ty... Nisko się kłaniamy za to że zechciałaś zapisać się na nasze forum i zauważasz te wszystkie problemy oraz głośno dyskutujesz na nie... Zapraszam...
Niestety, bardzo mało się robi w tych sprawach z ułatwieniami na dworcach dla "ON", prawie nic... A to że są ludzie którzy mogliby coś zmienić w tym kierunku i jakże słusznie zauważyłaś nie tylko poseł Plura a wiele innych i także "ON", lecz jak znowu słusznie mierzysz iż stare Polskie przysłowie mówiące że "w miarę siedzenia, zmienia się punkt widzenia" ma szczególny wymiar w tej sytuacji. [/size][/b]
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
Elka
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #31 : Kwiecień 06, 2009, 22:40:07 »

Myślę, że administrator, bądź administratorzy tego forum, powinni wystosować oficjalne pismo zapraszające Niepełnosprawnych Posłów do dyskusji na łamach tego forum....kwestie spraw ON są w naszym kraju mocno zaniedbane.....pora poprosić o istotne wyjaśnienia tych kwestii, osoby które powinny [ z racji zajmowanych stanowisk] mieć wiele do powiedzenia i do zrobienia......
Zapisane

Elżbieta mama niepełnosprawnego Pawła

http://swiatpawelka.blogspot.com/
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nighmare metrans life zipcraft isztar