Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak potrafi uderzyć zakonnica!!??  (Przeczytany 10518 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #7 : Październik 22, 2009, 00:41:52 »

Cytuj
Siostry zakonne także mają obowiązek zdobycia odpowiedniego wykształcenia. Nie chcę usprawiedliwiać tej siostry - uważam, że czyn, którego się dopuściła jest karygodny. Rozumiem jednak, że mogła być zmęczona, mieć gorszy dzień - jest tylko człowiekiem. Być może powinna wtedy oddać komuś innemu opiekę nad dziećmi - choć wiem, że często jest to niemożliwe...

Albo zatrudnić ludzi znających się na tym i posiadających solidne wykształcenie... A. nie kosztem tych dzieci uczyć, ich na własne kopyto, według własnych metod... To też nasuwa się myśl że takie ośrodki oszczędzają ale dla prowadzących a nie dla potrzebujących...
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 01:04:58 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
destinyunknown
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 21, 2009, 22:56:14 »

ja uważam  że w osrodkach powiny pracowac osoby odpowiednio wyszklacone i wykwalfkowane  ktore maja w sobie mnostwa  ,ciepla milosc i cierpliwosci a nie stare siostry zakone  , one do tej pracy sie wogule nie nadaja.

Siostry zakonne także mają obowiązek zdobycia odpowiedniego wykształcenia. Nie chcę usprawiedliwiać tej siostry - uważam, że czyn, którego się dopuściła jest karygodny. Rozumiem jednak, że mogła być zmęczona, mieć gorszy dzień - jest tylko człowiekiem. Być może powinna wtedy oddać komuś innemu opiekę nad dziećmi - choć wiem, że często jest to niemożliwe...
Zapisane
Kasia
Moderator Globalny
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


« Odpowiedz #5 : Październik 21, 2009, 20:35:09 »

ja uważam  że w osrodkach powiny pracowac osoby odpowiednio wyszklacone i wykwalfkowane  ktore maja w sobie mnostwa  ,ciepla milosc i cierpliwosci a nie stare siostry zakone  , one do tej pracy sie wogule nie nadaja.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 20:54:37 wysłane przez gruszka » Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #4 : Październik 21, 2009, 16:26:44 »

WCZORAJ NA CZACIE "KATOLIK" ROZMAWIAŁAM Z 23 LETNIĄ ZAKONICĄ NA TEMAT WYŻEJ WYMIENIONY.ÓW ROZMÓWCZYNI BARDZO PŁAKAŁA NAD SIOSTRĄ JAKA ONA TO BIEDNA.......BO ONA TEŻ PRACUJE Z ON I JEST CIĘŻKO.NAWET MAM PRZYJECHAĆ ZOBACZYĆ  JAK TO WYGLĄDA.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 20:55:20 wysłane przez gruszka » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #3 : Październik 21, 2009, 15:36:45 »

Nasi... Mam tu na myśli osoby przebywające w takich ośrodkach jak w tym opisanym  powyżej, liczy się tylko to co powie opiekun, a nie to co czuje jego podopieczny, czyli są traktowani gorzej niż nie posłuszne pieski na spacerze... Czyli nie traktują nas w takich ośrodkach jak istoty żywe, które też mają swoje uczucia, tak samo tęsknią za dobrym słowem, jedynie jako zło konieczne, które nie można się pozbyć... Niczym rzecz...
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 01:04:14 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #2 : Październik 21, 2009, 15:13:31 »

Właśnie dlaczego?. Nie rozumiem jak można znęcać się nad dziećmi. Może mi ktoś to wyjaśni?.
Zapisane

Adulka
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #1 : Październik 15, 2009, 17:41:19 »

KOSZMAR. JAK TAK MOŻNA  BIEDNE DZIECI ...... MAM PYTANKO DLACZEGO SIE  WYDZIERAŁY NA TE DZIECI? BO SĄ NIEPEŁNOSPRAWNE? BIEDNE KOBIETY.
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« : Październik 15, 2009, 15:24:00 »

Jak potrafi uderzyć zakonnica!!?? (Kliknij, aby zobaczyć film)
Powinny być przykładem. Jednak zachowanie sióstr zakonnych ze Studzienicznej - bo o nich mowa - nie zawsze jest wzorowe. "Uwaga!" TVN dotarła do szokującego filmu, na którym widać jak jedna z sióstr z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Studzienicznej bije po twarzy i szarpie za włosy swojego niepełnosprawnego podopiecznego.
W Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej mieszka pięćdziesięcioro dzieci z porażeniem mózgowym, chorobą Downa, autyzmem, niepełnosprawnych fizycznie. Placówkę prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Wrzeszczała, targała, biła

Skandaliczne zachowanie jednej z sióstr zostało nagrane przez przebywającego na urlopie w sąsiedztwie DPS przypadkowego turystę.

- Domek, który wynajmowałem, graniczył z domem opieki społecznej dla dzieci niesprawnych intelektualnie. Któregoś dnia zobaczyłem jak zakonnica idzie za dzieckiem. Nagle dziecko zatrzymuje się i ściąga buty. Zakonnica zaczyna na dziecko wrzeszczeć. Następnie bierze buty i zaczyna nimi dziecko okładać po głowie. Zaczęła je targać za włosy, bić po twarzy. To była jedna z dwóch takich scen, kiedy widziałem ewidentną przemoc wobec dzieci – mówi Piotr Banaszek. Mężczyzna uwiecznił wszystko na filmie, który trafił do reporterów programu "Uwaga!".

Dziennikarze TVN zainteresowali się całą sprawą i pojechali do Studzienicznej. Reporterom bez trudu udało się nagrać kolejne przykłady fatalnego zachowania sióstr zakonnych w stosunku do dzieci.

"W obronie koniecznej"

Siostry na nagranie Piotra Banaszka zareagowały jednoznacznie: - Ta siostra po prostu się broni. To było w jakiejś obronie koniecznej. Ja tutaj nie widzę wyraźnie, żeby ona targała ją za włosy. Ona trzyma ją za głowę.

Podobnie tłumaczyły przełożone z Warszawy. Cała sprawa została też zupełnie zbagatelizowana przez instytucję nadzorującą DPS w Studzienicznej.

Reakcją przełożonych ośrodka oraz urzędników zszokowana jest Dorota Pawlak z programu "Uwaga!" TVN. - Zszokowały mnie i zaskoczyły reakcje na pokazany materiał. Zakonnice i podlascy urzędnicy zachowywali się jak wytrawni politycy, twierdząc że na tym filmie nie ma przemocy, co przecież widać na pierwszy rzut oka - komentowała w TVN24

Pawlak wyjaśniła, że film nagrał wczasowicz, którego zaniepokoił płacz dziecka. - Scena uspokajania trwała 20 minut - mówiła. Dodała, że zarejestrowano jedynie końcówkę "akcji".

WIĘCEJ W CZWARTEK O GODZ. 19.50. W "UWADZE!". Czytaj też na uwaga.onet.pl.    
   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 22:40:42 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.874 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

poradniki everyone memoria alshams pegasus