Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie zmiany powinno wprowadzić PKP aby mogli podrożować niepełnosprawni???  (Przeczytany 20742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #30 : Kwiecień 06, 2009, 21:52:45 »

Elu zgadzam sie z toba ze dworce pkp sa w pelni niedostosowane dla on bo wszedzie sa schody owszem sa przyciski dla ON ale pod nimi mozna stac godzinami i nikt nawet nie raczy wyjsc
Zapisane
Elka
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 06, 2009, 21:16:13 »

Witam!
Powiem tak, mój syn jest ON chodzącą, ale z racji tego że jest ON, zwracam też uwagę na inne aspekty życia ON.Pochodzę z Opolskiego.W gronie moich przyjaciół są rodziny z ON na wózkach.Wchodząc na Opolski dworzec PKP, można krzyczeć z wściekłości.W przejściu podziemnym z miasta na perony, na schodach nie ma podjazdów, jest wprawdzie wyznaczone miejsce naziemne do przejazdu wózkiem, ale zamknięte na łańcuch z kłódką.Z tego co słyszałam od zaprzyjaźnionych mam, doproszenie się kogoś o otwarcie tego przybytku graniczy z cudem, a jak to się uda to wygląda na to że jest to wielka łaska ze strony obsługi PKP.Pociągi też pozostawiają wiele do życzenia, dość że stopnie nie do pokonania, to wejścia tak wąskie, że trzeba taką osobę ściągać z wózka, wózek składać bo nawet w przedziałach nie ma się jak poruszać.Poseł Plura nie jest jedyny.Będąc ostatnio na spotkaniu w komisji sejmowej, widziałam co najmniej dwóch posłów na wózkach.Dziwi mnie zatem, że będąc ludźmi na pewnych stanowiskach, mając wpływ na jakość życia ON, nic do tej pory nie zmienili.Może zatem stare Polskie przysłowie mówiące że  "w miarę siedzenia , zmienia się punkt widzenia" ma szczególny wymiar w tej sytuacji.Widzę że " gruszka"pokusiła się o zaproszenie do dyskusji sławetnego posła.Myślę, że to dobry pomysł.......
Zapisane

Elżbieta mama niepełnosprawnego Pawła

http://swiatpawelka.blogspot.com/
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 06, 2009, 20:25:09 »

I co dalej??? Na tym oświadczeniu się dla dyrekcji PKP skończyło, myśląc że to się puści w niepamięć, ten incydent z Plurą   
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 06, 2009, 20:13:47 »

NO I CO DALEJ?
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 06, 2009, 20:02:17 »

Jakby to był zwykły niepełnosprawny to musiałby najprawdopodobniej zrezygnować z jazdy z tym pociągiem 

Oświadczenie Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. w związku z incydentem na dworcu kolejowym w Katowicach

Piątego grudnia 2007 roku, poruszający się na wózku, Pan Marek Plura - klient przewoźników Grupy PKP - natrafił na szereg problemów na dworcu głównym PKP S.A. w Katowicach. Mimo udzielonej pomocy przez pracowników Grupy PKP, trudności z dostaniem się na właściwy peron dworca i do pociągu naraziły naszego pasażera na dyskomfort oraz kłopoty.

Nasz klient nie złożył żadnej skargi do przewoźników Grupy PKP. O całym zajściu Zarząd PKP S.A. dowiedział się dzisiaj - 3 lipca 2008 roku - z artykułu prasowego. Niezależnie od tego, Zarząd PKP S.A., spółki sprawującej nadzór nad Grupą PKP, najmocniej przeprasza i wyraża żal z powodu zaistniałej sytuacji.

Obecnie Zarząd PKP S.A. wyjaśnia szczegółowe okoliczności zajścia na dworcu w Katowicach. Pomimo pomocy udzielonej przez pracowników Grupy PKP Panu Markowi Plurze, bariery architektoniczne na dworcu oraz brak kompleksowego przystosowania pociągu do potrzeb naszego klienta spowodowały zaistniałą sytuację.

Dworzec w Katowicach posiada system obsługi osób niepełnosprawnych, ze specjalną kasą i personelem odpowiedzialnym za pomoc w dostaniu się na perony i do pociągu. Mimo to bariery, zaprojektowanego i wybudowane kilkadziesiąt lat temu dworca, są problemem dla naszych klientów. Z powodu zaniedbań inwestycyjnych lat dziewięćdziesiątych w PKP, znaczna część pociągów i dworców nie spełnia jeszcze oczekiwań wszystkich pasażerów. Grupa PKP robi wszystko i będzie robić, aby tym oczekiwaniom sprostać.

W ciągu najbliższych czterech lat dworzec PKP S.A. w Katowicach zostanie gruntownie przebudowany, szczególnie pod kątem dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy dworzec PKP S.A., który jest remontowany, oraz każdy modernizowany wagon i pociąg są przystosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zarząd PKP S.A

Dodatkowe informacje:
Michał Wrzosek
Rzecznik prasowy PKP S.A.
tel. 22 47 49 200
e-mail: m.wrzosek@pkp.pl

Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 06, 2009, 19:45:57 »

Taka,jest niestety prawda podróżuję,często pociągami na turnusy.
  Podróżują nimi  też znajomi na wózkach to jest koszmar co przechodzą.Najgorszy,jest stan,toalet,w pociagach i dworcach
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 19:50:02 wysłane przez gruszka » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 06, 2009, 19:44:55 »

Co do tego to ja też mam poważne wątpliwości, czy tego doczekamy.... Więc walczmy o swoje.... Pokażmy im, tym gnuśnym urzędasom gdzie pieprz rośnie, nie my się ich mamy bać, tylko oni nas...   
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
grozny
Gość
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 06, 2009, 19:27:28 »

 Szok Szok Szok Szok Szok Szok Szok Szok Szok NIE WIEM CZY MY TEGO DO CZEKAMY Zły Zły Zły Zły Zły Zły Zły Zły Zły
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 06, 2009, 16:03:50 »

Kiedy to będzie u nas?  Ciekawe? Warto poczytać. http://logistyka.wnp.pl/trzy-super-toalety-zamiast-nowego-dworca-centralnego,75649_1_0_0.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 17:24:35 wysłane przez gruszka » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 06, 2009, 12:32:53 »

" Euro klucz " jest to klucz stosowany przez niepełnosprawnych w Szwajcarii do otwierania toalet umieszczonych w miejscach publicznych: dworce, urzędy itd. W sytuacjach gdyby taka toaleta przeznaczona dla osób niepełnosprawnych była zamknięta niepełnosprawny podjeżdża do niej i nie musi czekać na otworzenie drzwi toalety przez kogoś z obsługi tylko posiadając taki klucz jest w stanie otworzyć każdą toaletę przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych w kraju wiem że np: w Niemczech niepełnosprawny otrzymuje taki klucz od Państwa i nic za niego nie płaci....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 05, 2009, 23:26:31 »

To prawda co pisze Norbi, nie ma udogodnień na wsiach i w małych miasteczkach na dworcach PKP dla osób Niepełnosprawnych.Przepraszam, mam małą uwagę, piszcie tu za pisanie nas nie zamkną. Mamy do tego prawo. Pisać o naszych prawach
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 12:16:23 wysłane przez 62norbi » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 05, 2009, 20:13:02 »

Grozny... i co z tego ze są takie wagony, jak nie ma wszędzie, tylko w niektórych większych miastach dworce dostosowane do potrzeb "ON" a przecież w tych mniejszych i w małych miasteczkach a także w wioskach też mieszkają "ON"... Oni też chcą mieć dostęp do tego samego co wszyscy zdrowi...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2009, 20:15:52 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 05, 2009, 19:55:07 »

 Grozny,dziekujemy za informacjie
Zapisane
grozny
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 05, 2009, 19:49:50 »

PKP MA WAGONY DLA ON NP:
1. Pociągi InterCity:

Chrobry Warszawa Wsch.- Szczecin Gł.

Chrobry Szczecin Gł. – Warszawa Wsch.

Fredro Warszawa Wsch.- Wrocław Gł.

Fredro Wrocław Gł. - Warszawa Wsch.

Kaszub Kraków Gł. - Gdynia Gł.

Kaszub Gdynia Gł. – Kraków Gł.

Kościuszko Warszawa Wsch. - Kraków Gł.

Kościuszko Kraków Gł. -Warszawa Wsch.

Wyspiański Warszawa Wsch. – Kraków Gł.

Wyspiański Kraków Gł. – Warszawa Wsch.

2. Pociągi EuroCity:
Berlin – Warszawa – Express Warszawa Wsch. – Berlin Hbf.

Berlin – Warszawa – Express Berlin Hbf. - Warszawa Wsch.

Berlin – Warszawa – Express Warszawa Wsch. – Berlin Hbf.

Berlin – Warszawa – Express Berlin Hbf. - Warszawa Wsch.

Berlin – Warszawa – Express Warszawa Wsch. – Berlin Hbf.

Berlin – Warszawa – Express Berlin Hbf. - Warszawa Wsch.

Berlin – Warszawa – Express Poznań Gł. – Berlin Hbf.

Berlin – Warszawa – Express Berlin Hbf. - Poznań Gł.

Wawel Kraków Gł. – Berlin Hbf./ Hamburg Altona Wawel Hamburg Altona/ Berlin Hbf. – Kraków Gł.

Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 05, 2009, 19:25:18 »

"Witam wszystkich:-) Tak sobie czytam i sie zastanawiam o czym my w ogóle mówimy Przecież wiele (jeśli nie większość) zdrowych osób często wykształconych i „inteligentnych”uważa że ON powinny siedzieć w domu i cieszyć sie że żyją"

 No tak,niech się ciesza,Pokarm,woda dach nad glową mają,nie potrzeba im już nic. Największe kłamstwo, my nie jesteśmy marginesem, Co siódmy Polak jest osobą ON więc należy nam się troche normalności, swobody obywatelskiej, którą zapewnia  nam
konstytucja
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 12:26:46 wysłane przez 62norbi » Zapisane
Nikusia
oj mało nam piszesz:)
*

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 05, 2009, 18:40:06 »

Witam wszystkich:-) Tak sobie czytam i sie zastanawiam o czym my w ogóle mówimy Przecież wiele (jeśli nie większość) zdrowych osób często wykształconych i „inteligentnych”uważa że ON powinny siedzieć w domu i cieszyć sie że żyją...Nawet jeśli do tego sie nie przyznają to tak myślą A do okola w prasie w telewizji i w różnego rodzaju mediach dużo sie mówi o potrzebach osób niepełnosprawnych ale najczęściej na mówieniu sie niestety kończy Co tu mówić o podróżowaniu jak tak naprawdę  w codziennym życiu gdzie nie spojrzeć tam są jakieś problemy Choćby w tak podstawowych czynnościach jak samodzielne wyjście z domu wejście do sklepu czy pubu A przecież to wszystko są budynki użyteczności publicznej więc POWINNY BYĆ PRZYSTOSOWANE. Już nie mówiąc o tym że podejście osób zdrowych do takich jak ja łagodnie mówiąc też pozostawia wiele do życzenia...Więc nie wiem jakie jest Wasze zdanie ale moje jest takie że zamiast marzyć o samodzielnych podróżach (Które znając nasze polskie realia jeszcze długo będą dla nas nieosiągalne)  wolałabym na początek np móc samodzielnie wyjść z domu i wejść np do sklepu czy pubu nie wzbudzając zbędnej”sensacji”czy choćby nie musieć nadrabiać nie wiem ile kilometrów żeby dotrzeć do celu bo krótszą drogą nie moge jechać bo np krawężnik na chodnik jest za wysoki i sama nie wjadę   (a potem mogę myśleć o podróżowaniu)  Przepraszam jeśli kogokolwiek uraziłam tym postem bo nie to jest moim celem. Po prostu staram sie mówić to co myśle a jak widze jak bardzo nasz kraj jest zacofany pod względem dostosowania do naszych potrzeb to szlak mnie jasny trafia...Gdzie sie nie ruszysz tam kłody pod kołami...No ale zawsze pozostaje nadzieja że kiedyś będzie lepiej prawda :-) 

                                                          POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SIŁ  I WYTRWAŁOŚCI :-)
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 05, 2009, 17:57:55 »

No,bo to drażliwy tamat.poco sobie glowę zawracać?Kto by się przejoł jakimś,nie widomym? napewno nie politycy
 
Zapisane
Nachbar
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 40


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 05, 2009, 17:32:17 »

To już było, gdy młody człowiek, niewidzący, wpadł w metrze pod pociąg. Reportaż o tym widziała cała Polska. A później zapadła cisza. Podano później, że stracił nogę, a po tym...ciiiiiiiiiiii.


Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 05, 2009, 14:22:24 »

  Raf,masz racjię o tym powinno się mówić,jak najgłośniej
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 05, 2009, 13:58:18 »

mam   pomysł

niech   dziennikarz   niepenosprawny   sie  przejedzie   pociągiem 

tylko

moim,zdaniem powinny,media to naświetlić, poprzez wysłanie  osoby niepełnosprawne (dziennikarza) w podróz pociągiem
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2009, 14:13:27 wysłane przez gruszka » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.555 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

poszukiwacze psfaf mafia sciganci articz