Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapraszam Zapraszam, nowe zadanie ogłaszam  (Przeczytany 1664 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #6 : Październik 15, 2009, 18:46:46 »

   Co tu tak cicho?
Zapisane
Kuchcik22
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 15, 2009, 00:02:56 »

Czas na cos dobrego i zarazem makabrycznego Uśmiech czyli...
 
Odcięta dłoń na talerzu:

składniki:
1 bułka z sezamem
5 parowek foliowanych
1/4 op migdałów w plastrach
ketchup
i inne przyprawy jak ktoś lubi

Bierzemy bułke i kroimy normalnie na pół. Część z sezamem kładziemy na talerzu
wierzchem do góry. Następnie zajmujemy sie parowkami, jak ktos lubie to je gotujemy ale tez i mozna bez tego.
po i kroimy na pół( chyba że są dosyć krótkie to wtedy nie, ważne by robiły dobra imitacje palców).
Bierzemy 5 plasterków migdała i wbijamy je w parówki tak by wygładaly jak paznokcie. Na koniec polewamy ketchupem tak by wyglądalo (juz pewno wiecie jak Uśmiech. i poodajemy
 
P.S. Jeśli chcecie by do dłoni było jeszcze ramię to bierzemy połówke bagietki kroimy gdzies na pół nastepnie wydrążamy środek i wkładamy np. parówki lub inne rzeczy, (np jeszcze czerwona paprykę, jak to lubi byle by wygladalo z wierzchu jaka naprawde odcięta) jak to woli i z przykładamy do dłoni.
 I pamiętajcie " Nie pozwólcie by stół pozostał pusty".
 
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #4 : Październik 06, 2009, 03:11:21 »

OK,rozumiem że w lodówce:)
Zapisane
Kuchcik22
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 06, 2009, 02:52:18 »

Dzięki Gruszka, tylko trzymajcie duszki w zamknięciu przed podaniem. Ostatnio jeden uciekł i zaczął mi się objawiać w lustrze łazienkowym oraz dzwonić mi łańcuszkami mamy nad uchem (przez 2 godz się w szufladzie chowałem). I pamiętajcie " Nie pozwólcie by stół pozostał pusty". Pozdrawiam UśmiechUśmiech
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2009, 02:42:16 »

Opis:
Pyszne, a zarazem strrraszne (ale tylko trochę) babeczki będą w sam raz na przyjęcie z okazji Halloween. Warto wykorzystać taką okazję, żeby zaprosić maluchy do kuchni - chętnie pomogą.

Sk3adniki:
1/2 kostki masła;
1/2 kg mąki;
3 jajka;
szklanka (250 ml) maślanki;
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia;
3/4 łyżeczki sody;
40 dag cukru;
foremki oraz papierowe wkładki do muffinów.
Wykonanie:

1. Jajka wbij do wysokiego naczynia, dodaj cukier i miksuj razem aż do uzyskania jednolitej jasnej masy.

2. Na parze roztop masło i dodaj go jajecznej masy. Wymieszaj.

3. Dodaj też maślankę i dokładnie wymieszaj ciasto. Następnie wsyp do powstającego ciasta proszek do pieczenia oraz sodę.

4. Na koniec stopniowo dodawaj mąkę.

5. Rozgrzej piekarnik do temperatury około 180 st. C. Do foremek włóż papierowe osłonki do babeczek i napełnij każdy z otworów foremki mniej więcej do 3/4. Wstaw do piekarnika i zapiekaj około 20 minut.

6. Gotowe babeczki wyjmij z foremek i odstaw do wystygnięcia.

Jak zrobić białe duszki?

Wbrew pozorom to nie takie trudne.

Ubij białko ze szklanką cukru na sztywną białą pianę.
Rozłóż na brytfannie papier do pieczenia i za pomocą łyżeczki nakładaj masę tak, żeby kształtem przypominała łezki. Następnie patyczkiem lub drugą stroną łyżeczki ?powyciągaj" z masy rączki.
Wstaw gotowe duszki do piekarnika i zapiekaj je na bardzo wolnym ogniu (musza bardziej wyschnąć, niż się zapiec - wówczas ciasto się nie zarumieni i duszki zachowają biały kolor.
Na koniec, kiedy figurki będą gotowe i ostygną - czekoladowym lukrem za pomocą patyczka lub wykałaczki narysuj im oczka i buźki.
Czekoladową polewę zrobisz dokładnie mieszając ze sobą dwie łyżki cukru - pudru, dwie łyżeczki kakao oraz 2 łyżki wrzątku. Gotowym lukrem posmaruj wierzchy babeczek, a lukier, który zostanie, wykorzystaj do przyklejenia duszków do babeczek.

 

Zapisane
Kuchcik22
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 06, 2009, 02:25:50 »

Niedługo Halloween. Dzień , w którym upiory i strzygi wychodzą na ulice, pukają do naszych drzwi i wydzierają nam nasze...cukierki!!! Nawet sam Geralt z Rivii przed nimi się chowa ( Wiedźmin, A. Sapkowski  ) ale tez jest okazja do niezwykłych przyjęć, na których można zaserwować ciekawe  i makabryczne niekiedy dania, więc może macie jakieś pomysły na coś mistycznego i niezwykłego podanego na talerzu. Ja już parę pomysłów mam ale o tym później. Wiec nie krępować mi się tu pisać i bawić się. TO JEST ROZKAZ!!! UśmiechUśmiech 
Zapisane
Kuchcik22
Gość
« : Październik 06, 2009, 02:12:54 »

Witam i do mej Napromieniowanej kuchni zapraszam UśmiechUśmiech
Wirtualny stół już  nakryty!!
Ale co to !? Puste talerze i szklanki, I co teraz ??
I tutaj mam zadanie dla was nasi forumowicze bo
sam nie dam rady podać dla nas wszystkiego wiec potrzebuje
waszej pomocy możecie mi podawać przepisy, doradzać w niektórych
sprawach, ale oczywiście ja sam nie będę spoczywał na laurach i również
co jakiś czas coś dobrego wam zaserwuję, doradzę itp. Więc piszcie bo pusty stół czeka
Zapraszam i pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.322 sekund z 23 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone pegasus alshams bestgame gadaniec