Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Klub Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych Gdańsk  (Przeczytany 3420 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 05, 2009, 16:55:15 »

Nie ma za co robimy to co lubimy
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 05, 2009, 13:18:19 »

DZIĘKI, WAM ZA TO CO ROBICIE:)
Zapisane
bombel
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 05, 2009, 13:11:30 »

Bombel...
Ja nie piszę, od tak aby się przyczepić. Bogna, tu nie chodzi o zgryźliwość czy o złośliwość. Tu, na tym forum są osoby bardzo, bardzo zawiedzione organizacjami działającymi niby na rzecz "ON", a są to takie organizacje jak Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji... Jakie osiągnięcia na Klub Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, ilu ludziom niepełnosprawnym pomógł, czy Klub Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych działa na rzecz likwidacji barier architektoniczno-komunikacyjnych, prawnych i mentalnych na rzecz osób niepełnosprawnych, kto Was finansuje??? Na te i inne pytania, na które powinnaś nam obszernie odpowiedzieć zanim nas zaprosisz do T. W. K.
Na tym forum są ludzie z różnych stron kraju...  Więc na pewno znajdą się tacy co mieszkają w Gdańsku i w pobliżu...
O finansowaniu już pisałam, projekt jest finansowany przez PFRON, co likwidacji barier architektonicznych, to my się tym nie zajmujemy jak sama nazwa wskazuje zajmujemy się AKTYWIZACJĄ zawodową. JEstesmy 4 osobową grupą więc ciężko byłoby nam działać w tej kwestii. Zajmujemy się głównie zmianami mentalnymi. Robimy tyle ile możemy i to wszystko.
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 05, 2009, 12:16:45 »

WITAM,PRZYJACIÓŁKE ADY:) CZUJ SIE  TUTAJ U NAS JAK W DOMCIU:)
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 05, 2009, 10:49:57 »

Bombel...
Ja nie piszę, od tak aby się przyczepić. Bogna, tu nie chodzi o zgryźliwość czy o złośliwość. Tu, na tym forum są osoby bardzo, bardzo zawiedzione organizacjami działającymi niby na rzecz "ON", a są to takie organizacje jak Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji... Jakie osiągnięcia na Klub Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, ilu ludziom niepełnosprawnym pomógł, czy Klub Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych działa na rzecz likwidacji barier architektoniczno-komunikacyjnych, prawnych i mentalnych na rzecz osób niepełnosprawnych, kto Was finansuje??? Na te i inne pytania, na które powinnaś nam obszernie odpowiedzieć zanim nas zaprosisz do T. W. K.
Na tym forum są ludzie z różnych stron kraju...  Więc na pewno znajdą się tacy co mieszkają w Gdańsku i w pobliżu...
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
bombel
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 05, 2009, 08:55:34 »

Oczywiście Gruszko dałabyś radę.
Norbi TWK ma inne kluby w 6 innych miastach, co do reszty kraju pewnie takie rzeczy również są, niestety ja jestem z Gdańska i wiem jak to wygląda w Gdańsku i tyle. Co do reszty Twoich ale to niestety nie zrozumiałam o co Ci chodzi? Jeżeli Ci się nie podoba to nikt Ci nie karze przychodzić, ale zdaje się, że masz cel w tym żeby się po prostu przyczepić.
Pozdrawiam
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 05, 2009, 02:39:16 »


Wspólnego to ma PFRON jako jednostka zlecająca wykonanie projektu. Oprócz nauki pisania CV będzie masa innych rzeczy. Zresztą wydaję mi się, że napisałam o programie dość dokładnie.
Pozdrawiam Duży uśmiech
Coś mi tu nie gra, ponieważ teraz piszesz.... że...
Cytuj
Hmmm?? Czemu się tak uparliście na to CV?? Psycholog nie będzie Was uczył pisać CV, tym bardziej informatyk ani anglista.
Poza tym pragnę zauważyć, że są inne rodzaje niepełnosprawności nie tylko ruchowa. I kurs nie ma na celu upokarzać tylko pomagać. Na kursie w tej edycji mieliśmy osoby z wykształceniem wyższym a były bezrobotne, także różnie bywa.
A w pierwszym poście piszesz...
Cytuj
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE wraz z RODZINAMI I OPIEKUNAMI
do uczestnictwa w
PROGRAMIE AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPARWNYCH
   Kurs języka angielskiego
   Kurs komputerowy
   Warsztaty psychologiczne
   Warsztaty doradztwa zawodowego (indywidualne i grupowe)
To gdzie tu jest prawda Coś Dlaczego akurat w Gdańsku??? A czemu nie w całym kraju??? 
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 05, 2009, 01:38:31 »

 BOMBEL, JA ZADAŁAM PYTANKO.  CZY JA NA WÓZKU NA KURSIE UMIAŁAM BYM SIĘ PORUSZAĆ?
 A NIE O WYKSZTAŁCENIU UCZESTNIKÓW KURSU. A ŻE SA INNE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI TO JA WIEM O TYM...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 02:18:06 wysłane przez 62norbi » Zapisane
bombel
Gość
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 05, 2009, 00:10:22 »

Hmmm?? Czemu się tak uparliście na to CV?? Psycholog nie będzie Was uczył pisać CV, tym bardziej informatyk ani anglista.
Poza tym pragnę zauważyć, że są inne rodzaje niepełnosprawności nie tylko ruchowa. I kurs nie ma na celu upokarzać tylko pomagać. Na kursie w tej edycji mieliśmy osoby z wykształceniem wyższym a były bezrobotne, także różnie bywa.
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 04, 2009, 17:35:22 »

BOMBEL,PRZEGLĄDNĘŁAM FORUM I ZNALAZŁAM TWOJE OGŁOSZENIE, http://nie-pelnosprawni.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=438:kurs-bicia-piany&catid=65:stowarzyszenie-przyjacio-integracji&Itemid=49/  I TAM CZYTAMY ŻE CYTUJĘ Tyle dobrych informacji.


Pierwszy problem jaki się pojawia to dojazd do miejsca odbywania się super specjalistycznego szkolenia. Osoby ze znacznym stopniem niesprawności mają ogromny problem z samym wyjściem z domu, więc o dojeździe raczej mogą pomarzyć. Tu można podać przykład posła, który nie mógł wejść do pociągu. Skoro poseł ma takie problemy, to co mają powiedzieć inni. Raczej nie należy spodziewać się tłumów na tym spotkaniu, choć kto wie.


Inny problem to taki, że osoby ze znacznym stopniem niesprawności bardzo rzadko kończą szkoły, o studiach już nie wspominając. Można wyjść z prostego założenia, że jak ktoś nie potrafi napisać prostego CV i musi w tym celu skończyć odpowiedni kurs, to jego szanse na znalezienie pracy są bliskie zeru.


Każdy powinien wiedzieć, że CV zawiera przebieg dotychczasowego zatrudnienia lub innych form aktywności – odbyte staże, praktyki itp. Można się zastanowić co taka osoba miałaby wpisać w swoje CV. Szkoła podstawowa czy średnia to minimum i na żadnym pracodawcy nie zrobi to najmniejszego wrażenia -chociaż może zrobić, ale takie... Co! tylko szkoła średnia, proszę pana/panią ja tu mam kandydatów po dwóch kierunkach studiów i uważam, że to za mało. A co z językami obcymi?


Z sondażu CBOS (2-5 listopada 2006) wynika, że ponad połowa Polaków - 55 procent nie zna żadnego obcego języka. Jeśli ankietowani wskazywali znajomość jakiegoś języka to najczęściej był to angielski (20 procent) oraz rosyjski (22 procent). Największe zdolności lingwistyczne wykazuje natomiast młodzież - w grupie 18-24- latków 77 procent osób zna języki obce. Co prawda badanie zostało przeprowadzone ponad 2,5 roku temu (CBOS nic nie wspominało o osobach niepełnosprawnych) , to można wnioskować, że ze znajomością języków obcych jest u nas krucho. Osoby niepełnosprawne (nie wszystkie) raczej nie znają żadnego języka obcego. Co gorsza, ze względu na indywidualny tok nauki mają problemy nawet z językiem polskim.


Załóżmy, że taka osoba pozna tajniki pisania CV. Zapewne zdobyte cenne doświadczenie będzie chciała wykorzystać w praktyce. Wiadomo. Sztukę pisania Życiorysu można nauczyć się tylko przy pomocy środków z UE a dokładnie z Europejskiego Funduszu Społecznego, więc z ogromnym zapałem zacznie opisywać swoje dotychczasowe osiągnięcia. Zapewne jak dojdzie do skończonej szkoły podstawowej czy średniej pomysły na dalsze opisywanie się skończą. Ale nic. Próbować trzeba, najważniejsza jest wytrwałość.

 

Jakie szanse na znalezienie pracy

 

Zapewne zastanawiasz się jakie szanse na znalezienie pracy mają osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niesprawności. Ano takie.


Masz studia wyższe – szanse na znalezienie pracy rosną do 15 proc.
Znasz język angielski – 20 proc.
Umiesz obsługiwać komputer – 30 proc.
Masz odbyty staż w zagranicznej firmie – 45 proc.
Jeśli masz to wszystko razem i dodasz do tego specjalistyczne kursy (ale nie te o pisaniu CV) twoje szanse rosną do... 0 proc."Jeśli nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi to nie martw się - nie jesteś sam. Skoro ze spotu wynika, że z takim super wykształceniem, szanse na znalezienie pracy tego człowieka są zerowe, to po co organizować szkolenia z zakresu pisania życiorysu lub inne tego typu oferowane przez różne podmioty? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Cała zabawa polega na tym, że takie szkolenia są finansowane przez EFS – 85 proc. i PFRON -15 proc. Ale rzeczywisty problem leży w tym, że tu Unia płaci za sam fakt odbycia się szkoleń (EFS finansuje je różnym firmom i instytucjom) , a nie za efekty. Czyli, EFS może wpakować ile się da, a korzyści może nie być żadnych. Z tego wynika prosty wniosek dla UE. Powinno się płacić za efekty, a nie chęci. Niedawno było spore zamieszanie, bo okazało się, że ze środków EFS korzystają bardzo zamożne koncerny międzynarodowe (np. kompanie piwowarskie). Ale tak jest skonstruowany EFS i trzeba się z tym pogodzić.


Powyższe szkolenie - o którym mowa - współfinansuje UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w programie "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo  na rynku pracy" – w tym programie udział biorą trzy organizacje.


Jeśli chcesz wiedzieć, czy ta osoba czy osoby, która/które będzie prowadzić bezpośrednio szkolenie, zarabia na tym (no i czy w ogóle zarabia czy robi to społecznie) i ile za to dostaje, dowiaduj się u organizatorów.


Ciekawe jaki będzie efekt tych szkoleń, tj. ile osób znajdzie pracę po nabyciu tajemnej wiedzy pisania Życiorysu. Należy mieć nadzieję, że za jakiś czas np. pół roku zostanie podana do wiadomości ta informacja, wtedy będzie można obiektywnie ocenić skuteczność i przydatność takich kursów.

 

Skutki społeczne?

 

Generalnie projekt  „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy” nie wnosi niczego nowego. Celem organizatorów jest próba zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych ruchowo, przekonanie samych niepełnosprawnych do szukania pracy i pracodawców do zatrudniania inwalidów. To wersja oficjalna ze strony projektu.

W rzeczywistości niepełnosprawny nabywa płonne nadzieje, że ma jakieś szanse na podjęcie pracy. Pracodawców do zatrudniania niepełnosprawnych (ale takich ze znacznym stopniem niesprawności, którzy wymagają stałej opieki, bo o takich przecież mowa w tym szkoleniu) nie przekonają żadne kampanie, choćby się na nie wydało cały roczny budżet jakim dysponuje Polska. Pracodawca zatrudni takiego inwalidę jeśli będzie wiedział, że mu się to opłaci. Tak właśnie funkcjonowały, funkcjonują i będą funkcjonowały firmy w gospodarce rynkowej. Firma to nie instytucja socjalna i musi zarabiać(chociaż uwzględniwszy pewne obowiązki nałożone na pracodawców w kodeksie pracy, firma jest w pewnym sensie instytucją charytatywną).


Jeśli mimo wysiłku, pisania i wysyłania ofert nie znajdziesz pracy to jest jedna rada. Zgłoś się do zakładów pracy chronionej (ZPCHr). Możesz się tam zatrudnić jako ochroniarz (najlepiej I grupa i całkowicie sprawny) lub w ekipie utrzymania czystości (te same wymagania: I grupa i pełna sprawność). Niestety nie są to żarty.

Powinno się zmienić finansowanie projektów


UE można zaproponować zmianę sposobu finansowania szkoleń z EFS. Przede wszystkim należy zwiększyć finansowanie projektów przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Obecne 11,5 mln zł przeznaczone na program przy takich budżetach jakimi dysponuje EFS i PFRON to wręcz śmieszna kwota. Ale tu uwaga. Nie chodzi o proste zwiększenie dostępnej puli, bo EFS marnuje środki finansując takie szkolenia. Przede wszystkim należałoby przeznaczyć wszystkie pieniądze na staże i praktyki. Dzięki temu będzie można wpisać sobie do CV  coś konkretnego. A tak jest to bicie piany, z której nic nie wynika. Dopiero potem można finansować organizację innych przedsięwzięć. Ale tu też powinno się płacić za efekty, a nie sam fakt odbycia się tego czy tam tego kursu.

Jeśli EFS współfinansuje kursy pisania CV, to może powinien też kursy bicia piany przy użyciu młotka lub specjalistyczne kursy z zakresu prostowania bananów. Powód? Ile osób ma wpisane takie szkolenia do swojego życiorysu? A tak, dociekliwy pracodawca zaprosiłby inwalidę na rozmowę kwalifikacyjną, aby dowiedzieć się, jak to się prostuje krzywe banany. Wtedy zapewne szanse na pracę wzrosłyby z 0 proc. do 0,1 proc., czyli już coś.

W tym nie ma nic śmiesznego

 

Sytuacja osób niepełnosprawnych (nawet tych zdrowych) na rynku pracy jest wręcz dramatyczna. Niech świadczy o tym poniższy materiał filmowy. Pewien człowiek zgłasza się do Urzędu Pracy i mówi, że ma 50 miejsc pracy dla niepełnosprawnych, a urzędnik co robi? Wita go z otwartymi rękoma?...NIE !!!. Wzywa ochronę, aby wywalić delikwenta z biura.

Jak pracują urzędnicy powołani do pomocy niepełnosprawnym"


CZY TO JEST SERIO DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH? BO JA MAM PEWNE OBAWY CO DO TEGO, CZY JA OSOBA NA WÓZKU CZUŁAM BYM TAM SIĘ WYGODNIE? CZY BYM MUSIAŁAM ZAWOŁAĆ TRAGARZA DLA MNIE?  A MOŻE ZAPEWNICIE WY MI  TRAGARZA?

 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 19:35:15 wysłane przez 62norbi » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 04, 2009, 16:36:19 »

Co z tego będą mieli, że nauczycie nas pisania CV, czy poprawi to szanse dostania pracy przez "ON", czy przyczyni się to do poprawy warunków samodzielnego poruszania się ludzi z niesprawnościami ruchowymi??? A jeśli chodzi o przepytywanie za pieniądze unijne z Kapitału Ludzkiego kilkaset tysięcy niepełnosprawnych ludzi przez PFRON, z zapytaniem o to jak im się żyje... To niech ci Urzędasie wejdą na te i inne fora osób niepełnosprawnych i przepytają nas na forach, będą mieli za darmo mieli wystarczająco dużo wiadomości i pieniędzy na inne, bardziej wzniosłe i dobre akcje.
Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 16:50:17 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
bombel
Gość
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 04, 2009, 15:01:12 »

Wspólnego to ma PFRON jako jednostka zlecająca wykonanie projektu. Oprócz nauki pisania CV będzie masa innych rzeczy. Zresztą wydaję mi się, że napisałam o programie dość dokładnie.
Pozdrawiam Duży uśmiech
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 04, 2009, 14:50:53 »

NORBI,PISZESZ ŻE NIECHCEMY  "ITEGRACJI" BO NA ICH  FORUM NIEKTORZY NAS OBRAŻAJA?
  TO BĄDZMY MĄDRZEJSI OD  NICH POKARZMY KLASE. ŻE MY Z KAŻDYM POTRAFIMY PROWADZIĆ
    DIALOG.
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 04, 2009, 14:31:09 »


Witajcie to mój pierwszy post na forum, mam dla Was propozycję! Zajęcia są bezpłatne, ewentualne bilety na dojazdy są refundowane.
Jeśli macie pytania dzwońcie pod podany numer bądź piszcie prywatne wiadomości.
W ten poniedziałek o 11.00 w siedzibie TWK przy Bażyńskiego 32 w Gdańsku odbędzie się spotkanie organizacyjne:)
POMORSKI ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA WALKI Z KALECTWEM

KLUB AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W GDAŃSKU
zaprasza

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE wraz z RODZINAMI I OPIEKUNAMI
do uczestnictwa w
PROGRAMIE AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPARWNYCH
   Kurs języka angielskiego
   Kurs komputerowy
   Warsztaty psychologiczne
   Warsztaty doradztwa zawodowego (indywidualne i grupowe)

Oraz
PROGRAMIE AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ „KURS NA SAMODZIELNOŚĆ”
   Warsztaty zaradności i aktywności osób niepełnosprawnych,
   Warsztaty rehabilitacji społecznej
   Warsztaty psychologiczne
   Warsztaty dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

Do stałej dyspozycji uczestników jest psycholog i doradca zawodowy. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-16, indywidualne zajęcia, w uzasadnionych przypadkach mogą odbywać się w godzinach późniejszych.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.
Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu.

Jedynym wymaganym dokumentem jest Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności.

Zajęcia odbywają się na terenie Spółdzielni Niewidomych SINOL, ul. Bażyńskiego 32 i prowadzone są przez profesjonalną kadrę.

Bliższe informacje na miejscu lub pod numerem telefonu 058 554 13 24


Proszę napisać kto jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia... Jak tam macało palce  Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to my pięknie podziękujemy za współpracę...  A ja zapraszam na lekturę "Kurs bicia piany, czyli tajemna sztuka pisania CV" -->>kliknij tu<<--
Moja opinia w sprawie jest następująca:
Takie kursy, jak "Kurs bicia piany, czyli tajemna sztuka pisania CV", są czy nie, to jest nieważne... Organizowanie, ogłaszanie, zapraszanie  informacji o kursach pisaniu życiorysu, jest po prostu WYŚMIEWANIEM się z sytuacji ON... Zrozumiałbym jakby takie coś zaoferował sołtys z na wsi, urząd pracy, gminy lub powiatu, ludzie nieznający tematyki i oderwani od rzeczywistości... Lecz Integracja??? Czy oni mają jakieś pojęcie o ON, ponieważ po tym widać, że raczej nie wskazuje na to...  Takie kursy prowadzi chyba "niedokształcony urzędas"... Ciekawy jestem... Ile za godzinę ciężkiej pracy dostanie zapłacone?Coś 300 zł... 500 zł a może i więcej??? Na pewno więcej, niż nie jedna co miesięczna renta nie jednego z "ON"... To się nazywa nabijanie się z ludzi niepełnosprawnych... Robienie interesu kosztem ludzi chorych i niepełnosprawnych... 
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2009, 12:47:15 »

BOBEL,WITAJ I DZIĘKUJEMY ZA INFORMACJIĘ:)
Zapisane
bombel
Gość
« : Wrzesień 04, 2009, 12:07:56 »

Witajcie to mój pierwszy post na forum, mam dla Was propozycję! Zajęcia są bezpłatne, ewentualne bilety na dojazdy są refundowane.
Jeśli macie pytania dzwońcie pod podany numer bądź piszcie prywatne wiadomości.
W ten poniedziałek o 11.00 w siedzibie TWK przy Bażyńskiego 32 w Gdańsku odbędzie się spotkanie organizacyjne:)
POMORSKI ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA WALKI Z KALECTWEM

KLUB AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W GDAŃSKU
zaprasza

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE wraz z RODZINAMI I OPIEKUNAMI
do uczestnictwa w
PROGRAMIE AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPARWNYCH
   Kurs języka angielskiego
   Kurs komputerowy
   Warsztaty psychologiczne
   Warsztaty doradztwa zawodowego (indywidualne i grupowe)

Oraz
PROGRAMIE AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ „KURS NA SAMODZIELNOŚĆ”
   Warsztaty zaradności i aktywności osób niepełnosprawnych,
   Warsztaty rehabilitacji społecznej
   Warsztaty psychologiczne
   Warsztaty dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

Do stałej dyspozycji uczestników jest psycholog i doradca zawodowy. Zajęcia odbywają się w godzinach 9-16, indywidualne zajęcia, w uzasadnionych przypadkach mogą odbywać się w godzinach późniejszych.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.
Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu.

Jedynym wymaganym dokumentem jest Orzeczenie o Stopniu Niepełnosprawności.

Zajęcia odbywają się na terenie Spółdzielni Niewidomych SINOL, ul. Bażyńskiego 32 i prowadzone są przez profesjonalną kadrę.

Bliższe informacje na miejscu lub pod numerem telefonu 058 554 13 24
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahalobo cheeeemia wolf-time strzecha bornfost