Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 6
1  Poznajemy się / NIepełosprawni o sprawach niepełosprawnych / Odp: Problemy Rodziców dzieci niepełnosprawnych : Lipiec 29, 2012, 11:27:17
http://ocaliczycie.nowyekran.pl/post/67744,blagam-pomozcie-nam-chce-tylko-spokoju-dla-moich-dzieci

wiadomsc  z  itenetu
2  Zaiteresowania / Czym sie interesujemy? / Zaiteresowania > Czym sie interesujemy? : Czerwiec 26, 2011, 09:28:54
bardzo  mnie  itersuja  ksiązki  do  czytania
bardzo  lubie  zwiedzac muzea  zamki 
3  Sport dla Niepełnosprawnych / Nowy dział / zobacie to na linku chodzi o małe dziecko : Czerwiec 26, 2011, 09:14:22
http://www.tvn24.pl/-1,1708217,0,1,samochod-stanal-w-plomieniach-w-srodku-bylo-2_letnie-dziecko,wiadomosc.html
4  Słowa na dobry początek.. / OCHOTNICY PISZĄCY W NASZEJ "KRAINIE MYŚLI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"... / Odp: forum : Czerwiec 19, 2011, 19:50:45
ja  tez  wam  mam  na  imie  rafal 
pomoge  na  forum
5  Poznajemy się / WITAMY SIĘ / Odp: poznajmy sie : Czerwiec 18, 2011, 10:39:24
witam tez  wszyskich  na  forum  pozwiawiam  cieplutku 
6  Sport dla Niepełnosprawnych / Nowy dział / szukam pracy : Kwiecień 22, 2011, 18:07:35
WITAM MAM NA IMIE RAFAL 36 LAT . JESTEM OSOBA NIEPELNOSPRAWNĄ Z WYKSZTALACENIA OGRODNIKIEM . SZUKAM PRACY W WARASZAWIE JAKO OGRODNIK Z ZAKWATEROWANIEM

Miejsce: Walbrzych

Okres publikacji: 2011-04-21 - 2011-05-21

Podpis: Rafał

Telefon: 662614253

delfin1975@autograf.pl
7  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / O tym się mówi : Październik 30, 2009, 19:58:00
Temat: Niepełnosprawni naszym kraju nie mają pracy, nie są zatrudniani. W ogóle żadnych szkoleń  proszę wszystkie instytucje w Polsce aby zechcieli się zająć tym, znaleźli pracę wszystkim  niepełnosprawnym. W Polsce bardzo dużo jest niepełnosprawnych i ubóstwa ani pracy...
8  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Odp: Stolica: policja zakuła niewidomą w kajdanki : Październik 19, 2009, 19:25:47
nie  pownino  sie  tak  tratować  niepenosprawnych  wyrazam  przecif  kajdanki  przesiesz  mogło  jej  sie  pomoc  jakos  miała  jakis  atak  ci  orazu   kajdanki  kto  popenił  błod 
9  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Stolica: policja zakuła niewidomą w kajdanki : Październik 18, 2009, 13:34:34
Stolica: policja zakuła niewidomą w kajdanki
Autor: TVN Warszawa, Źródło: Onet.pl
W podartych ubraniach i skutą kajdankami - w takim stanie policja wyprowadziła z ośrodka dla niepełnosprawnych Anię, niewidomą z porażeniem mózgowym. Funkcjonariuszy wezwali do chorej ratownicy medyczni, którzy nie mogli sobie z nią poradzić.
Wszystko działo się pod nieobecność matki, która jest prawnym opiekunem ubezwłasnowolnionej ze względu na stan zdrowia dziewczyny. Okazuje się, że akcja przebiegała zgodnie z prawem. - Ograniczają nas przepisy. Ustawa o ratownictwie medycznym jest źle napisana - skarżą się lekarze.
W ośrodku na ul. Leonarda na Woli przebywa kilkadziesiąt osób, które nie są w stanie funkcjonować samodzielnie - niewidomych, z porażeniem mózgowym, padaczką. Placówkę stworzyli sami rodzice. Młodzież i osoby dorosłe mają tam zapewnioną w ciągu dnia specjalistyczną terapię i rehabilitację.
W środę policja zakuła w kajdanki i wyprowadziła do karetki jedną z podopiecznych placówki, 25-letnią Annę Łojszczyk - niewidomą, z porażeniem mózgowym, niedowładem kończyn i padaczką. Oficjalna wersja: bo zagrażała sama sobie i trzeba ją było zabrać do szpitala.
http://wiadomosci.onet.pl/2682,2061354,stolica_policja_zakula_niewidoma_w_kajdanki,wydarzenie_lokalne.html
10  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / regulamin na gg : Październik 08, 2009, 19:40:08
regulamin  na  gg

sam  wymysliłem  regulamin   na  gg


1  punkt  nie  gadamy  plotek


2  punkt  nie  kłucimy  sie  


3 punkt  nie  ufamy  nieznamomym  osobom którzy mogą nas oszukać  oszukują

4  punkt   nie  podajemy  adresów  ani numerów tel  

do  wszyskich  uzykowników
niepełnosprawni  nie  dajmy  sie  oszukiwać   na   gg ja też  
jestem  niepenosprawny.
11  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / http://wiadomosci.onet.pl/2056990,11,zwabil_na_czacie_zgwalcil_na_pierwszej_rand : Październik 08, 2009, 16:51:35
Zwabił na czacie; zgwałcił na pierwszej randce

Policja
23-letnia mieszkanka Lublina, umówiła się na spotkanie z nieznajomym mężczyzną, którego poznała przez Internet. Na pierwszej randce nieznajomy zgwałcił kobietę. Policja już zatrzymała mężczyznę - informuje "Dziennik Wschodni"
Mężczyzna umówił się z 23-latką na końcowym przystanku autobusowym. Mimo krótkiej znajomości kobieta przyszła na spotkanie. Gwałciciel zaatakował młodą kobietę podczas spaceru, gdy oddalili się od zabudowań - czytamy w "Dzienniku Wschodnim"

Mężczyzna złapał dziewczynę za szyję, przewrócił i zgwałcił. Potem uciekł –mówi Arkadiusz "Dziennikowi Wschodniemu" Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji.

Zatrzymany przez policję Piotr T. jest żonaty i ma dziecko. Dotychczas nie był notowany.

http://wiadomosci.onet.pl/2056990,11,zwabil_na_czacie_zgwalcil_na_pierwszej_randce,item.html

12  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Odp: Na wózkach inwalidzkich wyłudzali miliony : Październik 04, 2009, 11:07:11
Ja myślę, że trzeba  się wziąć za tych oszustów na czatach dla niepełnosprawnych: IPON, interie, czaterie i  różne czaty. Moderatorzy czatów może tak dają sobie rade
administratora czatu inny regulamin jemu dać... 
13  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Padaczka za kółkiem : Wrzesień 20, 2009, 10:41:46

WYDARZENIA
PRACA
PRAWO
SPORT
KULTURA
Z ZAGRANICY
PRZEGLĄD PRASY
SONDA
Co mogłoby zagrozić wolności internetu?
Cenzura
Prawo antypirackie

Padaczka za kółkiem


Za rok niektórzy chorzy na padaczkę będą mogli otrzymać prawo jazdy. Brak odpowiednich przepisów w Polsce praktycznie zamykał dotychczas chorym na padaczkę drogę do posiadania amatorskiego prawa jazdy. Stan ten niedługo ulegnie zmianie - poinformowała prof. Joanna Jędrzejczak, prezes Polskiego Towarzystwa Epileptologii.

Samochód. Fot.: www.sxc.hu25 sierpnia 2009 roku weszła bowiem w życie dyrektywa unijna 209/112 EC nakładająca na członków UE zmianę regulacji prawnych, dotyczących ubiegania się o prawo jazdy przez osoby chore na padaczkę. Państwa UE mają rok na dostosowanie istniejących przepisów lub, tak jak w przypadku Polski, stworzenie ich zupełnie od nowa.

W unijnej dyrektywie istnieje zapis, że o prawo jazdy na auta i motocykle mogą ubiegać się osoby chore na padaczkę, u których nie stwierdzono objawów choroby w przeciągu ostatniego roku.

Zdaniem prof. Joanny Jędrzejczak, w Polsce czas bez napadów powinien wynosić od roku do trzech lat, niezależnie od przyjmowania leków przeciwpadaczkowych. Lekarze specjaliści  opowiadają się też za takim rozwiązaniem, aby niektórzy chorzy na padaczkę mogli uzyskiwać warunkowe prawo jazdy. Np. na 3, 6 lub 12 miesięcy i po tym okresie, po powtórnych badaniach, byłyby one ponownie odnawialne na określony czas.

Do tej pory w kraju osoby chore na padaczkę w wyniku braku odpowiednich przepisów miały utrudnioną a bardzo często zupełnie zamkniętą drogę do otrzymania prawa jazdy. Wiedza społeczna, nawet lekarzy, na temat padaczki cały czas jest niepełna.

Negatywne postawy wobec chorych oraz fałszywe przekonania dotyczące padaczki powodują, że osoby cierpiące na nią ukrywają swoje schorzenie. Jak podkreśla prof. Joanna Jędrzejczak, należy mieć jednak świadomość, że istnieją różne rodzaje padaczki i że chorobę tę, dzięki odpowiednim lekom i terapii można nawet całkowicie wyleczyć.

Dzięki wynikom Badania PRO-EPI poznaliśmy rzeczywistą sytuację osób z padaczką i ich krętą drogę do uzyskania prawa jazdy. Okazuje się, iż 35 proc. pacjentów ma prawo jazdy, przy czym 28 proc. uzyskało dokument przed rozpoznaniem choroby, a 7 proc. już po rozpoznaniu padaczki. 23 proc. osób z padaczką prowadzi pojazdy mechaniczne: przeważnie w sytuacjach codziennych, na krótkich, znanych trasach oraz w wyjątkowych wypadkach. Co trzeci dorosły pacjent bez prawa jazdy twierdzi, że chciałby mieć ten dokument w przyszłości.

W Polsce na tę jedną z najczęstszych schorzeń neurologicznych choruje ok. 400 tysięcy ludzi. Szacuje się, iż blisko 1 proc. populacji ludzi na świecie choruje na padaczkę.

Badania PRO-EPI to pierwsze w Polsce tak kompleksowe badanie, dotyczące społecznych aspektów padaczki (inaczej epilepsji). Zostało zainicjowane przez Polskie Towarzystwo Epileptologii oraz firmę farmaceutyczną UCB, a zrealizowane przez Instytut Badawczy Pentor.
Data opublikowania dokumentu: 2009-09-18, 09.22
14  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / stym to jest sknadl : Wrzesień 17, 2009, 16:48:38

Prezes
Administrator
mieszkaniec
*****
Offline

Wiadomości: 283

7742771
   
   
Rzeczpospolita: Stewardesa wyprosiła niewidomych z samolotu LOT
« : Wrzesień 16, 2009, 20:44:02 »
   
Stewardesa wyprosiła niewidomych z samolotu LOT
Rzeczpospolita

Rzeczpospolita | dodane 2009-09-15 (21:20)
"Rzeczpospolita" opisuje incydent na pokładzie samolotu LOT z Warszawy do Wrocławia: stewardesa wyprosiła dwoje niewidomych osób. - Takie są przepisy, strasznie nam przykro - usłyszeli. Jak tłumaczy rzecznik PLL LOT chodzi o zapewnienie niewidomym bezpieczeństwa w razie zagrożenia. Więc samoloty na trasach krajowych nie zabierają na pokład więcej, niż dwie niepełnosprawne osoby.

Grupa czterech niewidomych osób wraz z opiekunką postanowiła wybrać się samolotem na weekendową wycieczkę z Wrocławia do Warszawy. W tę stronę podróż przebiegła bez zakłóceń. Kłopoty zaczęły się, gdy grupa chciała wrócić - również samolotem LOT.

Jak opowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą" opiekunka grupy, bilety zamówione były jeszcze w czerwcu. Przy zamówieniu, na odpowiednim formularzu, zaznaczyła, że na pokład wejdą osoby niepełnosprawne. System przyjął zamówienie i nikt nie spodziewał się żadnych problemów. A jednak.

W Warszawie wszyscy weszli na pokład samolotu. Tam jednak stewardesa powiedziała, że dwie osoby muszą wysiąść. Nie pomagało tłumaczenie, że bilety są od dawna wykupione i nikt wcześniej ich nie kwestionował. Zamieszanie trwało godzinę.

Ostatecznie dwie osoby pozostały w Warszawie i spędziły noc w hotelu. Do Wrocławia poleciały następnego dnia. Opiekunka z pozostałą dwójką została na pokładzie.

Jak tłumaczy gazecie Andrzej Kozłowski, rzecznik PLL LOT, załoga "nie miała wyjścia". W samolotach obsługujących linie krajowe obowiązuje tzw. instrukcja operacyjna wydana przez EuroLOT, która zakazuje zabierania na pokład więcej niż dwóch osób niepełnosprawnych.

Między polskimi miastami latają niewielkie maszyny, na ich pokładzie jest tylko jedna stewardesa. W razie zagrożenia - tłumaczył "Rzeczpospolitej" rzecznik - mogłaby mieć problem z obsługą dużej grupy niepełnosprawnych.

Polski Związek Niewidomych nie wyklucza, że zwróci się do LOT z prośbą o wyjaśnienia.
15  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Odp: zmarl Patryk Sweizi : Wrzesień 15, 2009, 10:26:54
zmarl Patryk Sweizi

konolecie  skaładamy  z  forum
16  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Polska bez barier, Sejm bez barier : Sierpień 26, 2009, 09:57:27Start Sejmu. Bez barier
"HISTORYCZNY MOMENT DLA POLSKIEJ DEMOKRACJI"
TVN24
Polski Sejm w końcu bez barier. Po raz pierwszy w historii posłowie poruszający się na wózkach mogą bez przeszkód korzystać z mównicy. - To historyczny moment dla polskiej demokracji - mówił Sławomir Piechota z PO, dziękując marszałkowi i wszystkim posłom.
Środowe otwarcie pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu miało szczególny charakter. Po raz pierwszy w historii niepełnosprawni posłowie mogą przemawiać z sejmowej mównicy.
Zobacz infografikę  Przeszklona winda w Sejmie (Piotr Stanisławski, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.)


Na sali plenarnej zamontowano pochylnię z antypoślizgowego szkła umożliwiającą swobodniejsze poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Wprost z pochylni posłowie na wózkach mogą wjeżdżać na platformę w poziomie podłogi dodatkowej mównicy. Poszerzono też jedno z przejść pomiędzy rzędami foteli zarezerwowanymi dla klubu Lewicy a lożą przeznaczoną dla gości.

Mównica jest niższa od trybuny głównej, ale tak samo wyposażona. Zamontowano na niej monitor, który pokazuje prawą stronę sali sejmowej, niewidoczną dla posłów na wózkach.

Koszt przebudowy sali obrad to 140 tys. złotych. Prace trwały ponad rok.

Dotychczas posłowie niepełnosprawni, którzy chcieli zabrać głos podczas obrad Sejmu, korzystali z mikrofonu umieszczonego na końcu sali, w ostatnim rzędzie. Posłowie poruszający się na wózkach to: Jan Filip Libicki (niezrzeszony), Sławomir Piechota (PO) i Marek Plura (PO).
      Kwestie techniczne są wtórne wobec zmian w myśleniu, bo to tam tkwią największe bariery.     
Poseł Sławomir Piechota, PO
Zobacz infografikę  Nowy podjazd (Piotr Stanisławski, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.)
Zobacz infografikę  Toaleta (Piotr Stanisławski, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.)
      Dziękuję posłom Lewicy, że się posunęli 18 cm ku Centrum.     
Poseł Sławomir Piechota, PO


"Historyczny moment dla polskiej demokracji"

- Dziękujmy panu marszałkowi Komorowskiemu, bo to pana determinacja doprowadził do otwarcia drogi na sejmową mównicę - powiedział w środę poseł Sławomir Piechota z PO, który jako pierwszy przemawiał z nowej trybuny. Podziękował też posłom wszystkich ugrupowań za "wyjątkową jednomyślność". Szczególnie dziękował posłom Lewicy, za to, że musieli przesunąć się "18 cm w stronę centrum".

Piechota mówił także, że otwarcie nowej mównicy to "historyczny moment dla polskiej demokracji". Według niego, zaadaptowanie Sejmu do potrzeb niepełnosprawnych uświadamia ludziom, że nawet w takich trudnych do przystosowania miejscach jak Sejm (m.in. z powodu ochrony konserwatorskiej gmachu) możliwe jest zapewnienie wszystkim równych szans.

- Kwestie techniczne są wtórne wobec zmian w myśleniu, bo to tam tkwią największe bariery - mówił Piechota. Jak dodał, do tej pory niepełnosprawni posłowie byli aktywni, ale mniej widoczni. - Cieszymy się z tego, jak dużo udało się zrobić - nie krył radości poseł. Powiedział również, że ma nadzieję, iż modernizacja sejmowej sali będzie inspiracją dla innych urzędów na szczeblu lokalnym.

Podkreślał też, że niepełnosprawność nie dotyczy jedynie sześciu milionów Polaków (tyle wg danych jest w Polsce osób niepełnosprawnych), ale każdego z nas. - Każdy z nas wraz z wiekiem gorzej widzi, słyszy. Jeśli robimy więc coś dla niepełnosprawnych, robimy to nie tylko dla tych 15 procent społeczeństwa, ale dla nas wszystkich - zaznaczył.

Inspiracja dla innych

Akcja dostosowania sejmowych budynków została zainicjowana przez Kancelarię Sejmu i koordynowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

- Mam nadzieję, że udostępnienie kompleksów sejmowych będzie inspiracją do działań na rzecz zapewnienia powszechnej dostępności innych obiektów i przestrzeni w Polsce – stwierdził Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu RP. Jak dodał, modernizacja Sejmu nie była łatwa i wymagała sporego wysiłki, ale udało się znaleźć sposoby, jak pogodzić postulaty niepełnosprawnych posłów i fakt, że zmiany przeprowadzane były w zabytkowym budynku. - Udało się - cieszył się marszałek.

Jak dodał Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, to również szansa na zwiedzanie Sejmu przez osoby z niepełnosprawnością, a tym samym "ważny symbol integracji społecznej".

Polska bez barier, Sejm bez barier

Zmodernizowana została jednak nie tylko sala posiedzeń. Oprócz tego, zamiast mało wygodnych platform przy schodach zamontowano pochylnie, przystosowano windy i toalety, obniżono też blaty i lady w szatniach i na stanowiskach straży marszałkowskiej. Pomyślano też o niewidomych: usunięte zostały wystające elementy ze ścian, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Dostosowano też wejścia do budynków i przejścia pomiędzy nimi.

Projekt powszechnego dostosowania budynków sejmowych – poza zmianami technicznymi – obejmował również szkolenie pracowników Sejmu z zakresu udzielania pomocy oraz oprowadzaniu wycieczek dla osób z niepełnosprawnością.

jk/iga,kwj
17  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Odp: Mam prosbe do wszystkich którzy to przeczytają : Sierpień 25, 2009, 18:37:07
popieram  wasz  wszyskich 
rafał
18  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / pkp zamyka dzwi niepenosprawnym : Sierpień 22, 2009, 19:09:59
witam  wasz  wszyskich   


http://www.tvn24.pl/2257375,12690,0,0,1,wideo.html

mozecie  to  obrzesc  wszczy 
19  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / Zatrzymano sprawców fałszywego alarmu bowowego : Sierpień 22, 2009, 18:51:22
Zatrzymano sprawców fałszywego alarmu bombowego
Zatrzymano sprawców fałszywego alarmu bombowego
Fot. PAP
PAP
Dwóch podejrzanych o wywołanie w piątek fałszywego alarmu bombowego na wrocławskim Rynku zatrzymali policjanci. To 47-mężczyzna i jego 16-letni syn - poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.
W piątek po południu zadzwoniono na telefon alarmowy, informując, że w Ratuszu podłożona jest bomba. Policja na czas sprawdzenia budynku przez pirotechników ewakuowała z Rynku oraz znajdujących się tam restauracji ok. 3 tys. osób.

- Zatrzymani są mieszkańcami jednej z małych miejscowości w powiecie wrocławskim - powiedział Petrykowski

16-latek został umieszczony w policyjnej izbie dziecka, natomiast jego ojciec trafił do policyjnego aresztu.

- Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy - powiedział rzecznik.

Petrykowski zaznaczył, że sprawcy fałszywych alarmów bombowych oprócz odpowiedzialności karnej muszą liczyć z tym, że sąd może orzec zwrot kosztów poniesionych przez służby podczas akcji.
20  Słowa na dobry początek.. / REGULAMIN / pkp zamyka dzwi niepenosprawnym : Sierpień 22, 2009, 11:50:33
http://www.tvn24.pl/2257375,12690,0,0,1,wideo.html
Strony: [1] 2 3 ... 6
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

off-road4x4wiki lyl cheeeemia hogwart polskiedobrerpg