Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacjii Ortopedii Dziecięcej "Górka

(1/1)

bejkerek87:
Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacji
i Ortopedii Dziecięcej "Górka"
im. dr Szymona Starkiewicza
28-100 Busko-Zdrój,   ul. dr  Szymona Starkiewicza 1
 tel. recepcja 0 41 370 34 00, kancelaria 041 378 40 18, fax: 0 41 378 14 47, 
 e-mail:info@gorka.med.pl,  www.gorka.med.pl
 Tradycja leczenia niepełnosprawnych dzieci od 1926r.

Obiekt położony jest  malowniczo na wzgórzu na terenie uzdrowiska, w pełni zagospodarowany dla potrzeb dzieci i młodzieży. Na terenie parku znajduje się kompleks boisk, kominek, plac zabaw, małe jeziorko oraz alejki służące spacerom w ciszy lasu, a zimą są to wspaniałe zjeżdżalnie dla dzieci na sankach. Szpital jest po gruntownej modernizacji, posiada 4 nowocześnie urządzone oddziały łóżkowe, blok operacyjny, poradnie specjalistyczne oraz bazę rehabilitacyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, basen rehabilitacyjny
i zabiegi balneologiczne. Kadra medyczna i pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie
w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.
Zakres świadczeń stacjonarnych i ambulatoryjnych:
1. Kompleksowe leczenie rehabilitacyjne mózgowego porażenia dziecięcego
i pozostałych schorzeń narządu ruchu prowadzone jest indywidualnie dobraną metodą i obejmuje:
– kinezyterapię (ćwiczenia indywidualne i zbiorowe na salach i w basenie rehabilitacyjnym pionizację, naukę chodzenia wspomaganą przyrządami),
– masaże (klasyczny, mechaniczny, podwodny i wirowy),
– balneoterapię (kąpiele w wodach siarczkowych, okłady borowinowe),
– termoterapię (okłady żelowe)
– krioterapię miejscową,
– światłolecznictwo (sollux, solarium, laser)
–elektrolecznictwo (magnetronik oraz prądy: galwaniczny, impulsowy, neofaradyczny, diadynamiczny, interferencyjny, falujący, Kotza, Tensa, Traberta, wg. Nemeca)
– terapię zajęciową o różnorodnych formach usprawniania.
W przypadku przykurczów stawów i innych deformacji uniemożliwiających rehabilitację, stosujemy:
– farmakologiczne znoszenie spastyczności (wstrzyknięcia toksyny botulinowej).
– operacyjne wydłużanie ścięgien.
 2. Pełny zakres chirurgii ortopedycznej: operacje skrzywień kręgosłupa, wrodzonego zwichnięcia stawów biodrowych, wrodzonych stóp końsko-szpotawych i płasko-koślawych, stanów po zapaleniach kości, wadliwie wygojonych złamań, korygowanie osi kończyn, wydłużanie i skracanie kości, usuwanie przykurczów stawów, wydłużanie, skracanie i przeszczepianie mięśni. Stosujemy własne techniki operacyjne skracające czas unieruchomienia pooperacyjnego.
 3. Leczenie ortopedyczne zachowawcze i Konsultacje ortopedyczne jak i rehabilitacyjne, diagnostyka, drobne zabiegi ortopedyczne i zabiegi rehabilitacyjne w systemie ambulatoryjnym.   
Diagnostyka prowadzona jest na nowoczesnych aparatach: Rtg, USG, spirometr, analizatory krwi i moczu. Współpraca z rodziną: prowadzone jest szkolenie rodziców przygotowujące do kontynuacji postępowania rehabilitacyjnego w domu. Szpital dysponuje własnymi kwaterami do wynajęcia dla rodziców i opiekunów. Nauka - na terenie szpitala znajduje się dobrze wyposażona szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum oraz przedszkole. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki terapeutycznej i pełne przygotowanie do pracy z dziećmi specjalnej troski; w zespole pracuje psycholog i logopeda.  Zapewniamy opiekę wychowawców – w ramach zajęć pozalekcyjnych świadczona jest pomoc w odrabianiu lekcji, prowadzona jest rekreacja w terenie, gry i zabawy w szpitalu, uczestnictwo w imprezach kulturalnych, udostępnienie internetu. W pobliżu szpitala  funkcjonuje ośrodek hipoterapii.

Moja krótka  zdumiewająca historia....

Moim Ojcem jest od 5 lat :  Dr. Szymon Starkiewicz ur. 22 Sierpnia 1877 do 1 stycznia 1961 r. on miał 84 lata jak umarł  a matką Pani Wanda Starkiewicz ur w 1904 do 1985 r stworzyli miejsce gdzie życie zupełnie inaczej pachnie niż tylko chorobą wierze że uda mi się ich uhonorować najwyższą ceną chciałabym nagrodę Nobla w pełni zasłużona  dla nich zrobili coś niezwykłego dla naszej kultury Polskiej i za to ich cenie a najbardziej kocham mojego ojca chrzestnego który jest  dc. doktora Gorynskiego za nie samowite dokonania w medycynie. to jest przenośnia  ale życiowa.a współczesnego ojca kocham J. M Dobrowolskiego za to ze mi najbardziej pomógł i pomaga będę jemu za to  dłużna do końca moich dni jemu i całemu personelowi szpitala o nazwie  Górka ponieważ zrobili coś co dla mnie było istotne czyli pomogli mi stanąć na własne nogi oni  właśnie dali mi tą szanse i pomoc właśnie  w pięknym  Busku Zdrój.
Tym żyje od 5 lat na zawsze wierna im znam i posiadam w swojej malej bibliotece  jest książkę która nadaje mi sens życia a nazywa się Czyn i Łza.
 Dr Szymona Starkiewicza nazywa sie go Judymem z Gorki. On był przykładem najlepszego promadora jak pomysłodawca tak jak Tomasz z  Ludzi Bezdomnych. I warto przeżyć górkę jak ja jestem tego dumna, Że mogłam przeżyć...  to nie wstydzę się choroby a nawet jestem z niej dumna.  Ten Szpital pokazuje jak cenne jest dobro ludzkie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zapresentojswojefora wolfsparadise cocacolacompany smoczywladcy cheeeemia