Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasza mowa i pisownia Polska  (Przeczytany 1019 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
irenaanna
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


Kocham zwierzęta Ludzi toleruje


« : Wrzesień 15, 2009, 21:12:34 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Mówta jak  chceta, piszta jak chceta  ale piszta po Polsku Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Jo ja znom kilko gwaro w różno gwaro piszo i mówio ale starom sie po polsku
A wieto czemo bom polka i ni mnie po inemu pisoć czy godoć .No tylo tylko wtedo jako byc dano region tom starom sie gadoć po tutejszemo .bywłam dlogo w goroch i dekle,szlory,chałaty ,chochle ni są mnie obco ale jao czytom opowiadonie popolsu to niech ono da poski anie pokręcono polsko -góralsko-kasusko toc nie każdo zno tylo gwar i pewno czytać nie wszystko sie da .

Dobra trochę się po wygłupiałam sama się łapie na tym że zdarza  mnie się wsadzić jakiś zwrot w innej gwarze ale zanim to włożę to najpierw kilka razy przeczytam żeby każdy kto mnie czyta w miarę możliwości mógł mnie przeczytać .Kiedyś nie źle obrywałam za przekręcenie wyrazów .Trochę szperam po forum czytam to i owo i zauważyłam że niektóre osoby może bezwiednie wstawiają w zdania inne słowa ale mimo że zdanie ma sens słowo wstawione niema sensu z całym tekstem napisanym .
 ;DA może ktoś napisze coś o swoich problemach z pisaniem w innej gwarze  Duży uśmiech
Chciałam poznać osoby które mają problemy z pisaniem i mają dyslekcje i dysgrafie i są leworęczni
może coś napiszą na temat swoich problemów w szkole i w życiu.
Czekam na takich co chcą coś ciekawego napisać .
Pisze opowiadania mogę jakiś ciekawy materiał wykorzystać oczywiście za zgodą osoby piszącej.
No to tyle na razie czekam na odzew .
 
Zapisane

Irena Anna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

shi-no-gakko elitserienspeedway zameczek-rozmawiajmy pifpaf batawia