Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Padaczka za kółkiem  (Przeczytany 3510 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 23, 2009, 19:34:25 »

jestem przeciwna dawaniu takim osobom chorym na padaczke prawa jazdy
Zapisane
irenaanna
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


Kocham zwierzęta Ludzi toleruje


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 21, 2009, 23:33:39 »

To bardzo zły pomysł dawanie prawa jazdy człowiekowi z takim schorzeniem .Atak taki następuje w bardzo różnych sytuacjach .Fakt jest taki że rodzajów padaczek jest bardzo dużo rożnie się one objawiają czasami chory nawet nie wie że jest chory na padaczkę dowiaduje się przez przypadek w trakcie  robienia innych badań .Ale mimo to jestem przeciwniczką dawania prawa jazdy osobie u której zdiagnozowano padaczkę.Nawet najlżejszy rodzaj padaczki wykazuje nie odwracalne skutki w mózgu .
Padaczkę można zaleczyć ale nie wyleczyć .
Zapisane

Irena Anna
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2009, 22:15:03 »

Uważam za, dawanie prawa jazdy na samochód ludziom chorym epilepsję za zły pomysł, ponieważ nikt nie może określić, kiedy atak epilepsji nastąpi ponieważ to jest nieprzewidywalne schorzenie a na drodze niebezpieczeństwo wypadków.. Dlatego ja jestem przeciwny temu aby dawać prawo jazdy osobom chorym na epilepsję.
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 21, 2009, 21:34:09 »

Nie wie czy to jest dobry pomysl Dawanie osobom chorym na padaczke bo jak by dostali atak to zagrazaja bezpieczenstu na drodze
Zapisane
Kasia
Moderator Globalny
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 20, 2009, 18:11:17 »

rafciu to bardzo dobrze
Zapisane
raf
raf
zaangażowany
***

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 128


« : Wrzesień 20, 2009, 10:41:46 »


WYDARZENIA
PRACA
PRAWO
SPORT
KULTURA
Z ZAGRANICY
PRZEGLĄD PRASY
SONDA
Co mogłoby zagrozić wolności internetu?
Cenzura
Prawo antypirackie

Padaczka za kółkiem


Za rok niektórzy chorzy na padaczkę będą mogli otrzymać prawo jazdy. Brak odpowiednich przepisów w Polsce praktycznie zamykał dotychczas chorym na padaczkę drogę do posiadania amatorskiego prawa jazdy. Stan ten niedługo ulegnie zmianie - poinformowała prof. Joanna Jędrzejczak, prezes Polskiego Towarzystwa Epileptologii.

Samochód. Fot.: www.sxc.hu25 sierpnia 2009 roku weszła bowiem w życie dyrektywa unijna 209/112 EC nakładająca na członków UE zmianę regulacji prawnych, dotyczących ubiegania się o prawo jazdy przez osoby chore na padaczkę. Państwa UE mają rok na dostosowanie istniejących przepisów lub, tak jak w przypadku Polski, stworzenie ich zupełnie od nowa.

W unijnej dyrektywie istnieje zapis, że o prawo jazdy na auta i motocykle mogą ubiegać się osoby chore na padaczkę, u których nie stwierdzono objawów choroby w przeciągu ostatniego roku.

Zdaniem prof. Joanny Jędrzejczak, w Polsce czas bez napadów powinien wynosić od roku do trzech lat, niezależnie od przyjmowania leków przeciwpadaczkowych. Lekarze specjaliści  opowiadają się też za takim rozwiązaniem, aby niektórzy chorzy na padaczkę mogli uzyskiwać warunkowe prawo jazdy. Np. na 3, 6 lub 12 miesięcy i po tym okresie, po powtórnych badaniach, byłyby one ponownie odnawialne na określony czas.

Do tej pory w kraju osoby chore na padaczkę w wyniku braku odpowiednich przepisów miały utrudnioną a bardzo często zupełnie zamkniętą drogę do otrzymania prawa jazdy. Wiedza społeczna, nawet lekarzy, na temat padaczki cały czas jest niepełna.

Negatywne postawy wobec chorych oraz fałszywe przekonania dotyczące padaczki powodują, że osoby cierpiące na nią ukrywają swoje schorzenie. Jak podkreśla prof. Joanna Jędrzejczak, należy mieć jednak świadomość, że istnieją różne rodzaje padaczki i że chorobę tę, dzięki odpowiednim lekom i terapii można nawet całkowicie wyleczyć.

Dzięki wynikom Badania PRO-EPI poznaliśmy rzeczywistą sytuację osób z padaczką i ich krętą drogę do uzyskania prawa jazdy. Okazuje się, iż 35 proc. pacjentów ma prawo jazdy, przy czym 28 proc. uzyskało dokument przed rozpoznaniem choroby, a 7 proc. już po rozpoznaniu padaczki. 23 proc. osób z padaczką prowadzi pojazdy mechaniczne: przeważnie w sytuacjach codziennych, na krótkich, znanych trasach oraz w wyjątkowych wypadkach. Co trzeci dorosły pacjent bez prawa jazdy twierdzi, że chciałby mieć ten dokument w przyszłości.

W Polsce na tę jedną z najczęstszych schorzeń neurologicznych choruje ok. 400 tysięcy ludzi. Szacuje się, iż blisko 1 proc. populacji ludzi na świecie choruje na padaczkę.

Badania PRO-EPI to pierwsze w Polsce tak kompleksowe badanie, dotyczące społecznych aspektów padaczki (inaczej epilepsji). Zostało zainicjowane przez Polskie Towarzystwo Epileptologii oraz firmę farmaceutyczną UCB, a zrealizowane przez Instytut Badawczy Pentor.
Data opublikowania dokumentu: 2009-09-18, 09.22
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

female-vs-male mustangsplock tysiacmasek santera wrzeciono