Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Narodowy dzień życia już 24 marca! Inaugurujemy kampanię!  (Przeczytany 2496 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245« : Marzec 24, 2011, 18:15:00 »

24 marca po raz kolejny obchodzimy Narodowy Dzień Życia – święto powołane uchwałą Sejmu RP. Tym razem motywem przewodnim dnia jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowej między wnukami a dziadkami. Chcemy pokazać, jak ważne są rodziny wielopokoleniowe i jak istotna jest rola starszego pokolenia. Ogólnopolska kampania obejmuje reklamy telewizyjne, działania medialne, lokalne obchody organizowane przez gminy i organizacje pozarządowe oraz konkurs Tulipany Narodowego Dnia Życia. Twarzą tegorocznej kampanii jest Jan Kobuszewski z rodziną.

W opinii 87 proc. Polaków ludzie starsi są potrzebni innym, a aż 97 proc. z nas docenia rolę dziadków i babć w rodzinie. Jak wynika z badań, szacunek do starszego pokolenia rośnie: z poziomu  35 proc. w 1998 roku (odpowiedzi: zdecydowanie i raczej się szanuje) do 64 proc. w 2009 roku (odpowiedzi: zdecydowanie i raczej się szanuje).

Na tegoroczne obchody, koordynowane przez fundację Narodowego Dnia Życia, składa się ze spotów z Janem Kobuszewskim w roli głównej, emitowanych w programie 1 TVP i kampania i plakatowa w całej Polsce (20.000 plakatów). Organizatorzy prowadzą także działania medialne zmierzające do uświadomienia roili dziadków we współczesnej Polsce.

W Narodowy Dzień Życia włączają się aktywnie gminy i organizacje pozarządowe. We współpracy – ściślejszej lub luźniejszej – z komitetem NDŻ i wspierając się ogólnopolską kampanią, organizują różnorodne lokalne działania, m. in. festyny, konkursy czy akcje edukacyjne. W tym roku akces do programu zgłosiło ok.30 jednostek samorządowych i kilkanaście organizacji.

24 marca, w Narodowy Dzień Życia, w warszawskich Arkadach Kubickiego odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną wręczone – po raz pierwszy – Tulipany Narodowego Dnia Życia: nagrody dla zasłużonych dla propagowania życia i rodziny dziennikarzy, artystów, inicjatyw społecznych oraz samorządów. Nagrody przyzna jury złożone między innymi z naukowców, działaczy społecznych i artystów.

Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem - rola życia”, „Razem na zawsze”, „Jestem mamą – to moja kariera” oraz "Stawiam na rodzinę".

Rozpoczynając poważną ogólnonarodową debatę postulujemy jednocześnie rozwiązanie ustawodawcze, polegające na systemie progresywnych (znacząco rosnących) ulg podatkowych na każde kolejne dziecko w  rodzinie.

Źródło http://www.dzienzycia.pl/aktualnosci,68,1.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 18:19:41 wysłane przez izkaa189 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

th wrzeciono psy szczesliwirodzice neder-live