Napromieniowani
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CZY NIEPEŁNOSPRAWNOŚC TO WIĘZIENIE?  (Przeczytany 6090 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 18, 2009, 03:08:56 »

TU.JEST CUDOWNIE:) WSZYSTKO MUSISZ DROGI ZDROWY PRZYJACIELU ZDOBYĆ,NAWET ZROZUMIENIE.



            A TERAZ.TROCHE POEZJI DLA POPRAWY ATMOSFERY.


                Do moich uczniów
Uczniowie moi, uczenniczki drogie,
ze szkół dla umysłowo niedorozwiniętych,
com wam uczył lat kilka, stracił nerwy swoje,
i wam niechaj poświęcę kilka wspomnień świetych.

Jurku, z buzią otwartą, dorosły głuptasie-
gdzie się teraz podziewasz, w jakim obcym tłumie -
czy ci znów dokuczają na pauzie i w klasie -
i kto twe smutne oczy nareszcie zrozumie.

Janko Kosiarska z rączkami sztywnymi,
z noskiem co się tak uparł, że został króciutki -
za oknem wiatr czerwcowy z pannami ładnymi -
a tobie kto daruje choć uśmiech malutki.

Pamiętasz tamta lekcję, gdym o niebie mówi,
te łzy co w okularach na religii stają -
właśnie o robotnikach myślałem z winnicy,
co wołali na dworze - nikt nas nie chce nająć.

Janku bez nogi prawej, z duszą pod rzęsami -
grubasku i jąkało - osowiały, niemy -
Zosiu coś wcześnie zmarła, aby nóżki krzywe
szybko okryć żałobnym cieniem chryzantemy.

Wojtku wiecznie płaczący i ty coś po sznurze
drapał się, by mi ukraść parasol, łobuzie -
Pawełku z wodą w głowie i ty niewdzięczniku
coś mi żaby położył na szkolnym dzienniku.

Czekam na was, najdrożsi, z każdą pierwszą gwiazdką -
ze srebrem betlejemskim co w pudełkach świeci -
z barankiem wielkanocnym. - Bez was świeczki gasną -
i nie ma życ dla kogo.

Ten od głupich dzieci.


Jan Twardowski
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2009, 03:20:39 wysłane przez gruszka » Zapisane
irenaanna
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


Kocham zwierzęta Ludzi toleruje


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2009, 01:33:52 »

Niepełnosprawność to nie więzienie to kara boska za przodków .Ktoś z naszych przodków dobrze namieszał narozrabiał na tym padole łez i tam na górze nie był w stanie odpokutować za swoje wybryki i postanowił się z kimś podzielić z przyszłej rodziny no i wybrał sobie Ciebie i teraz ty pokutujesz za jego grzech ale to ci będzie tam zaliczone i w następnym cieleniu będziesz zdrowy .Tak że nie martw się jeszcze wszystko przed tobą .A tak po prawdzie czym jest niepełnosprawność .To jakieś dziwne określenie
bo przecież My ludzie trochę inaczej sprawni możemy powiedzieć  o tych innych ze oni są niepełnosprawni .chodzą inaczej mówią inaczej i zupełnie  inni od nas  .Nasz świat jest inny i ich świat jest inny .My w tym świecie tkwimy w większości od zawsze ale są tacy co do naszego świata trafiają z tamtego świata i dopiero są biedni na początku ale z czasem się godzą .Bo nasz świat wcale nie jest taki zły daje się w nim żyć .To kwestia pogodzenia się z losem i życia w naszym świecie   
Zapisane

Irena Anna
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 07, 2009, 02:35:57 »

      ZNAM TO DOSKONALE ... NO TAK BIEDNI NIEPEŁNOSPRAWNI Smutny NAPWNO SOBIE NIE PORADZĄ?
    JAK NAM NIE POZWOLICIE NA NORMALNE ŻYCIA..... SPRAWNI PRZYJACIELE TO BEDZIEMY BIEDNI!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 03:25:07 wysłane przez gruszka » Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 07, 2009, 02:27:08 »

Niektórzy rodzice osób niepełnosprawnych niechcący robią krzywdę dzieciom niepełnosprawnym, ograniczając, zabraniając im kontaktów między zdrowymi rówieśnikami wmawiając im że to jest dla ich dobra, aby się nie śmiano z nich, aby na nich nie pokazywali palcami. aby o nich nie mówiono że są inni. że nie potrafią czegoś co zdrowi... A znowu rodzice zdrowych dzieci zalecają  im aby te nie kontaktowały się z niepełnosprawnymi rówieśnikami bo oni nie mogą tam tego owego, że im będzie smutno... itd. itd. Ja przez to przechodziłem jako dziecko, ale do czasu, jak się zaczęła szkoła zawodowa, to byłem między zdrowymi uczniami i między niepełnosprawnymi i o dziwo między nami nie było aż takiej różnicy pomiędzy nami bo jak u zdrowych i jak u "ON" byli więcej zdolni i mniej zdolni... Nawet lepsi jesteśmy od zdrowych, np. ja... Ja mam obie ręce niesprawne, uszkodzony słuch, wadę mowy, a gram na instrumentach tak jak zdrowy.  Tu nie chodzi o przechwałki,  a pokazanie że przez naszą cierpliwość i zawziętość można dużo, a nawet bardzo dużo osiągnąć....  A te zamykanie się niektórych "ON" we własnych (jak im się wydaje) ścianach), lub ograniczanie nam wolności na niby dla naszego dobra nie prowadzi donikąd, dlatego jesteśmy izolowani. a to wszystko sami w większej mierze sobie stwarzamy takie warunki, bo zbyt biernie odbieramy cały świat....
Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 06, 2009, 23:31:11 »

POPIERAM...
Wiecie czemu my się boimy? hmmm.... nie wiecie? To ja wam powiem, jakie jest moje zdanie.
to społeczeństwo robi z nas " łamagów" CO ZASKOCZENIE? Wiem ale taka prawda. Wyobraźmy sobie że osobami co z nas robią ofermy losu, biedaków są niekiedy nasi rodzice właśnie rodzice. chronią nas przed? hmmmm światem?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 23:51:56 wysłane przez 62norbi » Zapisane
Kasia
Moderator Globalny
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 06, 2009, 19:05:52 »

a ja  nieplenosprawnosc nie uwazam za wieznie . to jak się czujemy zalerzy tylko od nas
czy staramy sie zyć normalnie , usmiechac sie na codzien i myslesc pozytwnie   
Zapisane
irenaanna
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


Kocham zwierzęta Ludzi toleruje


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 06, 2009, 03:15:59 »

Ja sobie z nimi inaczej zatańczę taki im urządzę SAJGON w poniedziałek że im się odechce wyzywać wszystkich inwalidów porównali nas do Hi >:(tlera i ze wszyscy mamy szkoły specjalne
Zapisane

Irena Anna
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 06, 2009, 02:44:43 »

NACHABER.MY CHCEMY NORMANIE ŻYĆ, A NIE BYĆ WIĘZNIAMI NASZEGO RZĄDU.
Zapisane
Nachbar
troche tu wchodzisz
**

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 40


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 05, 2009, 21:45:05 »

Norbi napisał całą prawdę o forum niepełnosprawni. To przykrywka dla działalności pana PP, aby mógł wypinać pierś po medale.
Forum, które z założenia powinno służyć ON pomocą i wsparciem w walce - określenie dosłownie "walka"- o zrównanie szans i spowodowanie, aby ON wyszły z cienia i mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie,  w praktyce jest tylko jednym z for towarzyskich. Miła atmosfera i dyżurni, którzy czuwają, aby przypadkiem nikt nic nie zmienił.  A przecież nie każda niepełnosprawność dyskwalifikuje daną osobę. Pracowałem kiedyś z ON to wiem, że to wspaniali ludzie, przewyższający niekiedy osoby sprawne swoim uporem, wiedzą i podejściem do pracy, do życia. Zdolni i niedocenieni. Społeczeństwo bardzo mało wie o problemach ON. Jeżeli coś trafia do mediów, jest to tylko na zasadzie akcji. Raz na jakiś czas pokazać się i zniknąć. Pokazać się i skasować forsę za występ.
W innych przypadkach ON potrzebne są, aby biznesmeni mogli zarobić. To pod nich opracowuje się ustawy.
Norbi napisał prawdę.
Zapisane
bejkerek87
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 20
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 482


It's Me


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 05, 2009, 21:18:15 »

Popieram Norbi...
Zapisane

Adulka
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 05, 2009, 21:09:07 »

   POPIERAM,NORBIEGO,ZE NIE MOŻWMY SIĘ DAĆ!!!!!!!
Zapisane
62norbi
Prezes
Administrator
zakochany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


Prezes


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 05, 2009, 20:46:35 »

Tak, moje słodkie dziewczyny, ten Pan Janek to bardzo mądry człowiek, przeszedł przez życie i poznał jego nie raz gorzki smak... Ja wam też to mówię i piszę, nawołuję do walki... A tak, niby dlaczego mnie zbanowano na http://forum.niepelnosprawni.pl/ i to dwukrotnie bo jako 62nobi i jako czapka5, bo tam nawoływałem do tego o czym mówił wam ten jakże mądry człowiek, szanowny Pan Janek, do którego mam wielki szacunek... Tam na http://forum.niepelnosprawni.pl/ widocznie zależy kierownictwu tego Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji na tym aby z nasz zrobić leniwe "cztery litery"... Aby przypadkiem ktoś z nas nie wyszedł lub wyjechał z tego ukrycia. Bo wtedy musieliby dbać o nas, wszędzie budować podjazdy, poprawiać krawężniki, budować windy, platformy, dostosowywać dworce PKP, PKS, MPK, sklepy, biura, lokale uciech, restauracje, bary, teatry, kina, kościoły.... Zatrudniać nas, kształcić. Pozwolić nam w miarę normalnie żyć... Musieliby zrezygnować z części ekskluzywnych przywilejów... Za to wola nas zamknąć w jakiś "klitkach bez możliwości wyjścia, utrudniać nam życie barierami nie tylko architektoniczno - komunikacyjnymi a prawnymi, mentalnymi, tak aby nie dopuszczać nas do publicznego pokazywania się, do normalnego życia publicznego... Wolą  nasyłać na nasz, na Integracji czyli tam http://forum.niepelnosprawni.pl/ klakierów, mącić, kasować posty i prowokować kłótnie w tematach gdzie ktoś pozwoli się na pisanie o rzeczywistych naszych potrzebach... aż do zbanowania nie wygodnych użytkowników co wiedzą trochę więcej niż oni na to pozwalają....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2009, 23:48:10 wysłane przez 62norbi » Zapisane

Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Antybudynek (kliknij tu...)
http://duetkolezenski.pl.tl/
http://duetkolezenski.phorum.pl/
izkaa189
Izka
Administrator
mieszkaniec
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 245



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 05, 2009, 19:02:45 »

gosia to jet prawda co pan Janek mowil bo to zalezy od nas czy bedziemy wytrwali w walce i jak dlugo sie nie poddamy i bedziemy walczyc
Zapisane
gruszka
Administrator
napromiieniowany w forum
*****

ile piszemy 0
Offline Offline

Wiadomości: 598


« : Wrzesień 05, 2009, 18:30:19 »

CZY NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ TO WIĘZIENIE? JAK MYŚLICIE? CZY BĘDĄC NIEPEŁNOSPRAWNYM  JEST SIĘ WIĘŹNIEM? WIEM PEWNIE, ŻE TAK. ALE WIĘKSZA NIE WOLA JEST SIEDZENIE W PACE ZA NIEWINNOŚĆ, GDZIE NAWET NIE MOŻESZ CZŁOWIEKU SIĘ ZAŁATWIĆ BO CIEBIE PILNUJĄ TO PRAWDA BO WIEM TO  OD PANA "JANKA" KTÓRY SPĘDZIŁ W TAKIM MIEJSCU PARĘ LATEK. ÓW PAN JANEK KIEDYŚ PO PEWNEJ ROZMOWIE STWIERDZIŁ ZE MY NIEPEŁNOSPRAWNI SAMI  Z SIEBIE ROBIMY WIĘŹNIÓW, BO ZAMIAST WALCZYĆ TO CZEKAMY NA TO AŻ ZA NAS COŚ ZROBIĄ, BO MY BIEDNI, BO CHORZY... O NIE, MY NIE BIEDNI!!!!! A CWANE BESTIE, TYLKO, JAK TO PAN JANEK MÓWI "NIE CHCE WAM SIĘ 4 LITERY RUSZYĆ" PODOBNO W WIEZIENIU LUDZIE WIĘCEJ CHCĄ WOLNOŚCI NIŻ MY. MOŻE CZAS JUŻ WYJŚĆ Z TEJ "DZIUPLI", A NIE CZEKAĆ NA CUD? BO CUDY NIE ISTNIEJĄ!!!!!!! A JAK JUŻ ISTNIEJĄ TO POTRZEBUJĄ NASZEJ POMOCY, BY SIĘ NARODZIĆ W NAS SAMYCH. WIECIE CZEGO PAN JANEK ŻAŁUJE? ZE ZEPSUŁ SOBIE ŻYCIE ZE NIE SKORZYSTAŁ Z SZANSY, CZY MY TEŻ Z NIEJ ZREZYGNUJEMY?  I BĘDZIEMY CZEKAĆ NA KONIEC KARY? CZY ZACZNIEMY Z NIĄ ŻYĆ? I WALCZYĆ O LEPSZE WARUNKI DO ŻYCIA? WSPOMNIANY PAN JANEK KIEDYŚ MI POWIEDZIAŁ, ŻE "MOŻESZ SOBIE ODGRYŹĆ ŁAPĘ (RĘKĘ) ALE BĘDZIESZ WOLNY" DLACZEGO? PONIEWAŻ "JEŚLI CZŁOWIEK JEST JEDYNYM MYŚLĄCYM ZWIERZĘCIEM NA ŚWIECIE POWINIEN WALCZYĆ DO KOŃCA JAK WILK ZŁAPANY W SIDŁA"  WIEC DO ROBOTY UWALNIAMY SIĘ. WALCZMY Z BIUROKRACJA I LĘKIEM  W NAS.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2009, 19:59:56 wysłane przez 62norbi » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

malopolaki elitserienspeedway pifpaf shi-no-gakko zostangwiazda